17 марта, 2022 9:14

ЄС хоче, щоб в Україні побудували систему правосуддя. А олігархам і посадовцям це не подобається. Але от лихо – їм дуже потрібні гроші ЄС

ЄС готовий надати Україні €1,2 млрд макрофінансової допомоги, але для цього країні потрібно конструктивно взаємодіяти із МВФ і виконати вимоги, що стосуються верховенства права, – Боррель.

Жозеп Боррель – це головний у ЄС щодо України. Верховний представник ЄС із питань закордонних справ.

Грошей немає, але ви тримайтеся. Хоча ні. Гроші є. І багато. Але вам поки що не дамо, бо ви вкрадете.

Стислий переклад із дипломатичної: доки ви не почнете поводитися пристойно, не відновите програми МВФ, не проведете судової реформи, не припините атаки на антикорупційну реформу, грошей не буде.

І ще, адепти «послати Захід» можуть говорити, що підступний ЄС хоче взяти судову систему України під контроль. Тільки ось вони так і не придумали відповідь на запитання – навіщо це ЄС? І в ЄС немає конфлікту інтересів у відсутності верховенства права в Україні. А в українських олігархів і їхніх «посіпак» – є. У цьому ж і вся суть. ЄС хоче, щоб в Україні побудували систему правосуддя. І це їхній єдиний інтерес. Іншого просто не придумаєте. А українським олігархам і посадовцям це не подобається. Тому що їм і так добре.

Але от лихо. Гроші дуже потрібні. Тому що коли все добре, то добре, що за корупцію не саджають. А от коли все погано й у країні немає судів, то можуть повісити й на березі.

Дилема українського корупціонера. І боротися з корупцією не хочеться. І висіти на березі не хочеться. Раніше їх рятував Путін. Але тепер, якщо візьмеш гроші в нього, то теж можна опинитися на березі.

Вибору немає. Треба робити реформу. Але так не хочеться. І завжди здається, що, може, пропетляють. І вони ставлять на карту економіку України, тому що не хочуть, щоб Захід заважав їм красти. А українці їм аплодують. Мазохісти, не інакше. Українці, не посадовці. І не олігархи.

Загалом грошей найближчим часом не буде.

Джерело: Sergey Fursa / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *