21 марта, 2024 13:08
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Європейська бізнес-асоціація виступає за зниження вартості приєднання до електромереж

Європейська бізнес-асоціація (EBA) вітає курс уряду і Нацради реформ на здешевлення приєднання до електромереж, але методологія стимулювального тарифоутворення, ухвалена Нацкомісією, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), не дасть змоги знизити вартість приєднання до електромереж. Про це йдеться в заяві асоціації, опублікованій на її сайті.

У EBA зазначили, що НКРЕКП ухвалила і затвердила методику стимулювального тарифоутворення для операторів систем розподілу (RAB-тариф). Після цього уряд поставив перед операторами питання про зниження вартості приєднання нових користувачів до електромереж.

«Європейська бізнес-асоціація зазначила, що регулятор не дослухався до експертів та представників бізнес-спільноти, котра наполягала на використанні кращих європейських практик при впровадженні стимулюючого регулювання. Адже здешевлення приєднання є важливим кроком покращення рейтингу Doing Business», – ідеться в заяві.

У EBA зазначили, що ухвалена регулятором методологія передбачає ставку прибутковості 16,74% на «нову» базу активів і ставку дохідності 3% на «стару» базу активів. Водночас 50% коштів, які є доходами на «стару» базу активів, обов’язково має бути реінвестовано в модернізацію мереж операторів систем розподілу.

Водночас, як зазначили в асоціації, на засіданні Нацради реформ 29 вересня запропонували перевести оплату за потужність приєднання зі споживача на інвестиційну програму операторів системи розподілу.

«Для цього необхідно переглянути стимулюючий тариф та встановити ставку дохідності на «стару» базу на рівні 6%, що дозволить знизити вартість приєднання для нових споживачів», – ідеться в повідомленні.

В асоціації підкреслили, що «послідовно підтримують розумний підхід та дотримуються позиції щодо використання кращих європейських практик та здешевлення вартості приєднань, що сприятиме підвищенню країни в рейтингу Doing Business».

Стимулювальне регулювання – це механізм тарифоутворення на основі довгострокового регулювання тарифів. Цей метод спрямовано на залучення інвестицій для будівництва та модернізації інфраструктури мереж, що передають енергоносій, і стимулювання ефективності витрат розподільних та постачальних компаній.

Нацкомісія з енергетики розглядала можливість переходу на таке тарифоутворення із 2012 року.

Проверьте

В Брюсселе начался двухдневный саммит лидеров ЕС: чего ждать Украине

Нас интересуют как минимум два вопроса Утром в четверг, 21 марта, в бельгийском Брюсселе начался …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *