29 марта, 2022 1:14

Ініціативи Коломойського щодо підвищення цін на дизпаливо коштуватимуть аграріям 1,6 млрд грн – ЗМІ

Пропозиція «Укртатнафти» ввести спецмита на імпортне дизельне паливо призведе до додаткових витрат аграріїв у розмірі 1,6 млрд грн. Про це йдеться у статті «РБК-Україна» «Монопольне мито: хто постраждає від зростання цін на дизельне паливо».

У матеріалі наголошують, що компанія «Укртатнафта», яка входить у орбіту інтересів бізнесмена Ігоря Коломойського, вкотре намагається домогтися підвищення мит на імпорт нафтопродуктів. Зокрема, зараз вона просить Міненерго з 1 серпня ввести спецмито на імпорт дизпалива з Росії у розмірі 8,46%.

За словами автора Олександра Хищенка, підвищення мит призведе до неминучого зростання цін на паливо для споживачів, що створить додатковий тиск на українську економіку.

«При річному обсязі ринку ДТ 7 млн тонн додаткові витрати економіки від введення мит і підвищення цін можуть скласти $280 млн, або 7,7 млрд грн», – повідомляють у матеріалі.

За інформацією видання, найбільших втрат зазнають аграрії, які споживають приблизно 1,5 млн тонн дизельного палива на рік. Підвищення мит на паливо призведе до того, що їхні додаткові витрати зростуть до 1,6 млрд грн.

«У разі введення мита та подальшого зростання цін витрати аграрного сектору на закупівлю дизпалива в річному обчисленні становитимуть $60 млн, або 1,656 млрд грн. І як результат – для аграрних підприємств збільшення витрат на паливо перед збиральною кампанією призведе до зниження їх конкурентоспроможності», – наголошують у статті.

21 лютого «Укртатнафта», «Укрнафта» й «Укргазвидобування», контрольовані групою «Приват», а також НАК «Нафтогаз України» висунули вимогу негайно ввести мито на дизельне паливо в розмірі 8,46% і до 2024 року підвищити його до 25,4%. Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі при Мінекономрозвитку вирішила не порушувати антисубсидиційного розслідування щодо імпорту в Україну дизпалива і скрапленого газу, тобто відмовилася ввести мито.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *