«До торгів із продажу газу власного видобутку на лютий допущено 256 підприємств, що здійснюють виробництво соціально значущих продовольчих товарів«, – ідеться в повідомленні.
До перших таких торгів, які відбулися 17–18 січня, допустили 108 фірм, отже, кількість компаній, які претендують на цей газ, порівняно з минулими торгами зросла більше ніж удвічі.
У новому списку опинилися птахофабрики та молочні заводи з річним обігом 2–3 млрд грн, пише «РБК-Україна». Газ власного видобутку є «соціальним», його продають за пільговими цінами, пояснює агентство.
«Зокрема, пільгу отримав завод «Данон» у Кременчуці, Яготинський маслозавод, які торік заробили 1,5 млн грн і 3,6 млрд грн відповідно. Пільги також отримали компанії нардепа Степана Івахіва, афілійовані з мережею АЗС WOG. Це «Дубномолоко» і «Клуб сиру», які претендую на понад 0,5 млн м³ газу», – ідеться в публікації.
Контекст:
24 грудня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін розглядатиме «можливість прямих дотацій або спеціальних цін для виробників соціальних продуктів, соціального хліба».
30 грудня постановою №1433 Кабмін України зобов’язав приватних газовидобувників продавати до кінця квітня 20% газу, який видобувають, на Українській енергетичній біржі. Постанова №1435 від того самого числа обмежує рівнем 1% допустиму надбавку для компаній, які займаються виробництвом борошна пшеничного першого сорту, пастеризованого молока жирністю 2,5% (у плівці), житньо-пшеничного хліба, курячих яєць категорії С1, курячих тушок, а також батонів та олії.
Це рішення Кабміну призведе до падіння видобутку та дефіциту газу, а також негативно вплине на енергетичну безпеку, йдеться у заяві Асоціації газовидобувних компаній. Державне втручання у ринок газу негативно позначиться на інвестиційній привабливості України на міжнародній арені, переконані в асоціації.