29 марта, 2022 1:22

Меркель: Правильним буде завершити будівництво "Північного потоку – 2"

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель вважає, що будівництво газопроводу «Північний потік – 2» має бути завершено. Про це вона заявила 1 липня в Бундестазі, повідомила «Німецька хвиля».

«Потрібно визнати, що будівництво ускладнене, і ми все одно вважаємо, що правильно буде завершити цей проєкт. У цьому ключі ми діємо», – сказала Меркель.

Вона зазначила, що намір США ввести нові санкції проти проєкту не відповідає правовим уявленням та очікуванням.

Меркель назвала «Північний потік – 2″ економічним проєктом, «що має політичні наслідки».

«Тому Німеччина доклала дуже багато зусиль, щоб з Україною було укладено транзитний договір на найближчі роки і вона не була позбавлена транзиту російського газу і транзитних зборів», зазначила канцлерка.

30 червня Сенат Конгресу США вніс нові санкції проти «Північного потоку – 2» у проєкт оборонного бюджету на 2021 фінансовий рік. Сенатори, зокрема, запропонували поширити санкції на фірми, які надають задіяним у будівництві газопроводу компаніям страхові та сертифікаційні послуги, а також послуги, пов’язані з технологічною модернізацією або установленням зварювального обладнання.

2019 року США ввели санкції проти «Північного потоку – 2» у схожий спосіб – їх теж було прописано в оборонному бюджеті.

Ще до внесення нових санкцій у проєкт оборонного бюджету німецька влада висловлювала стурбованість щодо ймовірного посилення обмежувальних заходів. Міністерство економіки та енергетики ФРН заявило, що виступає проти будь-яких екстериторіальних санкцій. За даними агентства Bloomberg, Німеччина готує заходи у відповідь – уряд на чолі з Меркель вимагає скоординованої реакції Євросоюзу стосовно цього, оскільки санкції можуть торкнутися європейських компаній, банків, а також державних установ.

«Північний потік – 2» – газопровід, який має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м³ газу на рік. Вартість проєкту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський «Газпром» і п’ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie та австрійська OMV.

Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають «Північний потік – 2» загрозою для енергетичної безпеки Європи.

2018 року Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія дала дозвіл тільки 2019 року. Планували, що будівництво завершать до кінця 2019 року, але потім запуск «Північного потоку – 2» перенесли на кінець 2020 року.

Зараз будівництво газопроводу заморожено, оскільки у грудні 2019 року президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни на 2020 рік, який передбачає введення санкцій проти російських газопроводів «Турецький потік» і «Північний потік – 2». Відразу після цього швейцарська компанія Allseas зупинила роботи з будівництва «Північного потоку – 2» і вивела з Балтійського моря свої судна-трубоукладачі. На момент припинення робіт залишалося укласти дном Балтійського моря 160 км труб, повідомило видання Neftegaz.Ru.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *