16 мая, 2024 11:18
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Мінекономіки про штраф у розмірі 326 млн грн "Новій пошті": Підготовлено законопроєкт, щоб не допускати таких випадків

«Міністерство засуджує такий підхід до розрахунку штрафів, оскільки він є суб’єктивним, і вважає його неприпустимим. Зазначена ситуація буде ретельно вивчена і проведена службова перевірка. Регулюючі державні органи повинні захищати права споживачів, але штраф повинен бути пропорційним порушенню», – ідеться на сайті відомства.

Міністерство економіки вказало, що застосування до компанії максимальних санкцій порушує вимоги закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», а саме принцип пропорційності порушення і покарання.

«Упевнені, що такі дії не сприятимуть розвитку приватного бізнесу в Україні та поліпшенню її інвестиційної привабливості», – зазначили у відомстві.

У Мінекономіки підкреслили, що вже підготовлено законопроєкт, «який не допускав би таких випадків, коли штраф не пропорційний порушенню». Він передбачає встановлення фіксованої суми штрафів, щоб усунути суб’єктивну складову під час їх призначення.

Контекст:

5 липня Головне управління Держспоживслужби в Харківській області повідомило, що наклало на «Нову пошту» за заявами громадян у двох відділеннях штрафи і стягнення на загальну суму 325,85 млн грн. У службі також заявили, що компанія не надала потрібних документів і пояснень і створювала перешкоди для перевірки.

Компанія подала в суд на відомство за необґрунтовано великий штраф. Зазначали, що приводом для перевірки стала скарга клієнта через пошкодження посилки з акваріумом на 500 грн. «Нова пошта» розцінила дії органу як «маніпуляцію своїми повноваженнями» з боку держави, заявила про «посилення фіскалізації та тиску на бізнес» в Україні і звинуватила владу та контрольні органи в намірі «додушити» бізнес.

Голова Держспоживслужби Владислава Магалецька вже заявила, що відомство скасує накладений штраф як «неадекватний». Магалецька анонсувала особисту зустріч із представниками компанії і бізнес-спільноти.

Проверьте

Шуляк: У Німеччині, Великобританії та Польщі у сфері будівництва в перерахунку на одну людину витрачають приблизно €1,5 тис. В Україні – €50

Українською читайте згодом. Если доля строительной отрасли в ВВП страны порядка 4–7% – это показатель, что …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *