«До кінця червня Міністерство охорони здоров’я має використати 10,5 млрд грн на закупівлю вакцини від COVID-19. На сьогодні за бюджетною програмою вже сплачено 7,9 млрд грн, з яких 1,1 млрд грн – на початку червня», – сказав він.
Із зазначених коштів 7,8 млрд грн заплатили за закупівлю вакцини і 41 млн грн – за шприци. Ще 3,8 млн грн витратили на розчини і 18 млн грн – на контейнери для збору медичних відходів.
«За ці кошти [10,5 млрд грн] планується закупити 38 млн доз вакцин. Середня вартість вакцини з усіма розхідними матеріалами, закладена в бюджеті, – майже 276 грн», – пояснив голова Рахункової палати.
Пацкан зазначив, що протягом останніх тижнів фіксують позитивну динаміку у вакцинації населення.
Контекст:
Станом на 17 червня в Україні зробили майже 2 млн щеплень проти коронавірусної інфекції. Протягом минулої доби встановили новий рекорд щеплених (майже 82 тис. осіб). Першу дозу ввели 1 652 053 людям, завершило вакцинацію (отримало дві дози) – 337 345 осіб (із них двоє отримали першу дозу за кордоном).
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty) і Sinovac Biotech (CoronaVac).
Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. До 11 червня країна отримала майже 4,2 млн доз вакцин проти COVID-19. Загалом 2021 року Україна має отримати 42 млн доз вакцин проти коронавірусу, заявляли в Міністерстві охорони здоров’я.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки і освіти, а також людей віком від 60 років.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко обіцяв, що до кінця 2021 року всі охочі у країні зможуть вакцинуватися проти коронавірусу. Водночас за літо щеплення «як мінімум» і «гарантовано» зроблять 5 млн українців, прогнозує він.