1 июля, 2024 14:37
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

На Миколаївському глиноземному заводі заявили, що "Стоп шлам" та суддя фальсифікували документи у справі про МГЗ

«З’явилися додаткові докази «співпраці» ГО «Стоп шлам» із суддею Бобровою, яка прийняла рішення про стягнення з МГЗ 9,2 млрд грн «моральної шкоди». Колегія суддів Миколаївського апеляційного суду, де розглядається скарга МГЗ, вирішила розглянути технічний паспорт, на який у своєму рішенні послалася суддя першої інстанції Ірина Боброва. Але жодна зі сторін не подавала такий документ, він не розглядався в засіданні, а з’явився в матеріалах після винесення рішення, коли справу вже передавали до апеляції. «Представники ГО «Стоп шлам» не подавали паспорт відходів як доповнення ні до першої позовної заяви, ні до уточненої«, – стверджують у пресслужбі підприємства.

У компанії наголосили, що документа у суді не вивчали, про що свідчать аудіозаписи засідань, його не було у справі під час ознайомлення сторін, але чомусь суддя послалася на нього у своєму рішенні.

«Це може стати додатковим доказом узгоджених дій судді та ГО «Стоп шлам» та спроб сховати сліди фальсифікацій. Після того, як у своїй апеляційній скарзі МГЗ акцентував увагу на цьому питанні, сталося справжнє «диво» та перед передачею справи в апеляцію на зворотній стороні зовсім іншого документа у справі з’явилися зменшені ксерокопії декількох сторінок паспорта відходів, – розповів адвокат Миколаївського глиноземного заводу Володимир Ващенко. – Сама інформація з паспорта відходів не суттєва для справи, але дуже важливо, що є підтвердження того, що документа у справі не було, і його в черговий раз намагалися сфальшувати та доповнити в такий недолугий спосіб – зменшеними ксерокопіями на зворотній сторінці іншого документа! Як, коли і ким це робилося, повинно з’ясовувати слідство, яке ведеться щодо дій суду та ГО «Стоп шлам».

У зв’язку із цією інформацією на заводі переконані, що це ще раз підтверджує: позов – це насправді «добре спланована рейдерська атака, до якої залучені не лише псевдоактивісти, а й експерти та судді».

https://www.facebook.com/NGZcompany/posts/147311047636204

Контекст:

У грудні 2020 року громадська організація «Стоп шлам» подала позов про стягнення з Миколаївського глиноземного заводу компенсації потерпілим від відходів підприємства. У травні 2021 року Заводський районний суд задовольнив цей позов, ухваливши виплатити 9,2 млрд грн миколаївцям, які приєдналися до позову.

12 липня 2021 року міністр юстиції Денис Малюська розкритикував експертний висновок, на підставі якого ухвалили судове рішення. «Оцінка проводилася на підставі роздруківок з інтернету та копій дозвільних документів без дослідження відомостей про психологічно значущі факти з порушенням встановлених методик та здорового глузду», – заявив він, порівнявши активістів, які виступають проти МГЗ, із рейдерами.

Проверьте

"Достатньо меседжу від президента". Глава Мінфіну розповів, як готували проєкт держбюджету України

«Ті завдання, які ставить президент України, звичайно, є дорожньою мапою для уряду, для коаліції у …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *