18 января, 2024 3:54
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

НАБУ наполягає на продовженні розслідування справи "Роттердам плюс"

Визнання Вищим антикорупційним судом (ВАКС) законним рішення прокуратури закрити справу «Роттердам плюс» через відсутність у ній складу злочину можна оскаржити. Про це 24 вересня заявило у Facebook Національне антикорупційне бюро України (НАБУ).

«Рішення ВАКС, яким відмовлено в задоволенні скарги на закриття справи «Роттердам плюс», не є остаточним і може бути оскаржене в Апеляційній палаті ВАКС… НАБУ наполягає на відновленні розслідування, що дозволить передати справу до суду для її оцінки неупередженими суддями і громадянським суспільством«, – ідеться в повідомленні.

У бюро також повідомили про подання скарги на дії прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Відомство зазначає, що той «жодного разу не витребовував матеріали провадження для вивчення та не цікавився у слідства, чи дійсно вичерпані можливості доказування«.

«НАБУ переконане, що крапку у справі «Роттердам плюс» має ставити суд за результатами змагального процесу. Будь-які рішення у цій справі за межами судового процесу не відповідають законним інтересам громадянського суспільства і держави«, – підкреслили у бюро.

https://www.facebook.com/nabu.gov.ua/posts/2765482533697415

Під час засідання ВАКС 23 вересня прокурор САП Віталій Пономаренко заявив, що жодних доказів скоєння злочину в цій справі за три з половиною роки знайти не вдалося. Суд погодився, що справу потрібно закрити.

28 серпня САП повідомила про закриття справи «Роттердам плюс» у частині, що стосується підозрюваних, через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитків. 8 серпня закінчувався термін проведення розслідування, яке триває три з половиною роки, з березня 2017-го. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов’язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв’язку з відсутністю складу злочину.

9 вересня адвокатка сторони захисту Ірина Одинець опублікувала постанову прокуратури, з якої випливає, що в діях осіб, яким рік тому висунули підозри, немає складу злочину і довести їхню провину в суді неможливо.

Видання Politeka писало з посиланням на дані Вищого антикорупційного суду, що Нікопольський завод феросплавів (НЗФ), який належить бізнесмену Ігореві Коломойському, виявився єдиним «потерпілим» у вже закритій через відсутність складу злочину справі «Роттердам плюс».

Проверьте

НАБУ наполягає на продовженні розслідування справи "Роттердам плюс"

Визнання Вищим антикорупційним судом (ВАКС) законним рішення прокуратури закрити справу «Роттердам плюс» через відсутність у …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *