29 марта, 2022 1:31

НАБУ спростувало закриття справи "Роттердам плюс"

Інформація про закриття справи «Роттердам плюс» та відсутність експертизи, яка підтверджує розмір завданих державі збитків, не відповідає дійсності. Про це йдеться в заяві Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) 12 серпня у Facebook.

«Розслідування за підозрою службових осіб НКРЕКП [Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг] та представників групи компаній у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки для громадських і державних інтересів, – на завершальній стадії», – розповіли в НАБУ.

https://www.facebook.com/nabu.gov.ua/posts/2727581737487495

Також НАБУ звернулося із запитами в іноземні юрисдикції, враховуючи фінансові операції групи компаній на міжнародному ринку.

За даними НАБУ, у період дії формули «Роттердам плюс» із 2016-го до 2017 року завдані збитки державі становили 18 млрд грн. Економічні збитки всього періоду дії формули «Роттердам плюс» [із 2016-го до липня 2019 року] в НАБУ оцінили у 39 млрд грн.

Адвокатка сторони захисту у справі «Роттердам плюс» Наталія Дригваль 10 серпня заявила, що НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП), зупинивши розслідування, «взяли час», щоб одержати експертизу, яка доводила б тези сторони обвинувачення. Адвокатка наполягає на тому, що ця експертиза незаконна. НАБУ і САП можуть чинити тиск на експертів, щоб ті підтвердили збитковість формули «Роттердам плюс», припустила вона. Дригваль підкреслила, що більше ніж за три роки розслідування правоохоронці не виявили доказів того, що дія формули завдала збитків. Європейська експертиза, за її словами, підтвердила законність формули.

Формула «Роттердам плюс» діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозу вартості електроенергії виключно для промислових споживачів у період 2016–2019 років. Вона передбачала внесення вартості доправлення вугілля від хабів Амстердам – Роттердам – Антверпен для всього вугілля. Формулу скасували 1 липня 2019 року зі введенням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля й електроенергії для промисловців зросла.

Журналіст Юрій Бутусов повідомив, що 3 серпня САП зупинила розслідування через відсутність у справі доказів, а саме – експертизи про завдання збитків.

8 серпня спливав термін проведення розслідування, яке триває 3,5 роки, із березня 2017 року. Згідно із Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов’язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити справу за відсутністю складу злочину.

Колишній заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе також заявив, що у справі «Роттердам плюс» немає складу злочину, через що вона може розвалитися в суді.

Ціну газу для населення з лютого 2020 року встановлюють за аналогічною формулою «Амстердам плюс». Уряд Олексія Гончарука запровадив, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ цей підхід для визначення ціни газу для населення. Він передбачає внесення вартості доправлення газу з Нідерландів – біржа TTF.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *