18 февраля, 2024 16:42
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Наливайченко про справу "Роттердам плюс": НАБУ пропонує повірити, що їхній приватний експерт має більше компетенції, ніж усі державні

Національне антикорупційне бюро своїми діями у справі «Роттердам плюс» підриває довіру до правоохоронних органів. Про це у Facebook заявив колишній глава Служби безпеки України, нардеп від «Батьківщини» Валентин Наливайченко.

«Протягом тижня трапилися речі, які підривають довіру до правоохоронних органів. 1. Здійснюється нечуваний тиск і навіть лунають погрози на адресу судді ВАКС, яка ухвалила рішення про законність закриття справи. 2. Детективи НАБУ несподівано, через місяць після закриття справи, заявляють, що у них є новий висновок експертизи, де начебто підтверджені збитки», – написав він.

Справу «Роттердам плюс» закрили на підставі фінальної комплексної експертизи спеціалізованого інституту СБУ, розповів Наливайченко.

«У ній брали участь усі провідні фахівці судових експертиз із передових експертних інститутів, і вони підтвердили, що формула «Роттердам плюс» нікому збитків не завдала. І тепер НАБУ вирішило протиставити комплексній експертизі СБУ довідку від приватного експерта, який останні роки тільки тим і займався, що обслуговував інтереси НАБУ й отримав за це з державного бюджету 520 тис. грн. Зараз детективи НАБУ пропонують усім нам повірити в те, що їхній приватний експерт має більше компетенції, ніж усі державні експертні установи, включно зі спеціалізованим інститутом СБУ», – додав нардеп.

Він заявив, що саму експертизу провели з порушенням законодавства – уже після закриття справи.

«НАБУ, яке покликане захищати суспільні інтереси, вдається до маніпуляцій і відкритого порушення закону задля того, аби задовільнити дрібні політичні амбіції», – резюмував Наливайченко.

https://www.facebook.com/nalyvaichenko.valentyn/posts/2952995721603085

За місяць після закриття справи «Роттердам плюс» і підтвердження цього рішення Вищим антикорупційним судом НАБУ повідомило про отримання експертизи, яка нібито підтверджує 40 млрд грн збитків від дії формули. Адвокати сторони захисту повідомили про фальсифікацію матеріалів заднім числом і звернулися в Держбюро розслідувань.

28 серпня САП повідомила про закриття справи «Роттердам плюс» у частині, яка стосується підозрюваних, через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитку. 8 серпня закінчувався строк проведення розслідування, яке триває три з половиною роки, з березня 2017-го. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов’язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв’язку з відсутністю складу злочину.

9 вересня адвокатка сторони захисту Ірина Одинець опублікувала постанову прокуратури, з якої випливає, що в діях осіб, яким рік тому оголосили підозри, немає складу злочину і довести їхню провину в суді неможливо.

Під час засідання ВАКС 23 вересня прокурор САП Віталій Пономаренко заявив, що жодних доказів скоєння злочину в цій справі за три з половиною роки знайти не вдалося. Суд погодився, що справу потрібно закрити.

Проверьте

"Без власного курсу валют". Українських туроператорів зобов’язали вказувати ціну турів у гривні

Антимонопольний комітет зобов’язав туристичних операторів протягом 10 днів змінити та узгодити з вимогами конкуренційного законодавства рекламу …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *