8 мая, 2024 4:11
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Наливайченко: Україна має вимагати негайної зупинки Білоруської АЕС, а не купувати в неї електроенергію

25 квітня хакери зламали сайт Білоруської АЕС, і це тривожний сигнал про прогалини в безпеці такого об’єкта, як атомна електростанція, написав політик.

«Де гарантія, що зловмисники не зможуть проникнути у внутрішні мережі? А у випадку аварії, яка через помилки під час проєктування і будівництва станції може трапитися в будь-який момент, усе спишуть на зовнішнє втручання і звинуватять США, Литву, Україну і так далі… Ще в лютому група українських парламентарів звернулася до МАГАТЕ із проханням провести детальну інспекцію Білоруської АЕС, яка створює потенційну загрозу для України і всього регіону», – підкреслив він.

Наливайченко додав, що 26 квітня планували імпорт приблизно 1 млн кВт-год.

«Імпорт струму відкрито лобіює національний енергетичний регулятор НКРЕКП, який за рішенням Верховної Ради вже повинен заборонити будь-які поставки. Україна, як і наші союзники у країнах Балтії, має вимагати негайної зупинки Білоруської АЕС до повної й детальної перевірки її безпеки, а не всупереч позиції об’єднаної Європи купувати в неї електроенергію!» – підсумував нардеп.

https://www.facebook.com/nalyvaichenko.valentyn/posts/3130894847146504

Контекст:Україна імпортувала електроенергію з РФ з осені 2019 року – після чотирирічної перерви. Це стало можливим унаслідок внесення правки в ухвалений 18 вересня 2019 року Закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії». До березня 2020 року, коли знову ввели заборону, було імпортовано понад 1 млрд кВт-год, прямі збитки енергосистеми від такого постачання оцінюють у 3 млрд грн, писав «Мінпром». За розрахунками Міністерства енергетики та захисту довкілля України, держава витратила на ці закупівлі 5 млрд грн, писало hromadske. 1 лютого 2021 року на сайті «Укренерго» з’явилася інформація, що Україна поновила імпорт електроенергії з Росії в обсязі 200 МВт-год. За даними «Інтерфакс-Україна», двом українським компаніям дали доступ до імпорту. 18 березня стало відомо, що про необхідність обмеження імпорту електроенергії з Росії та Білорусі заявив президент Володимир Зеленський, а наступного дня припинити імпорт пообіцяв в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко. Верховна Рада на засіданні 15 квітня ухвалила у другому читанні й у цілому законопроєкт №3364-1 про внесення змін до законодавства України щодо врегулювання кризи неплатежів на ринку електричної енергії й питання сертифікації оператора системи передавання. Видання OilPoint писало, що документ також дає змогу ввести обмеження на імпорт електроенергії.

Проверьте

НКРЕКП висловила стурбованість зниженням доходів трейдерів під час перепродажу електроенергії державних АЕС – ЗМІ

«У перші дні липня 2021 року на ринку «на добу наперед» (РДН) спостерігається різке зниження …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *