28 мая, 2024 21:02
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Нардепка Буймістер: Запровадження мораторію на експорт брухту – єдино правильний вихід, який дасть змогу врятувати українську металургію

«Введення мораторію на експорт брухту  єдино правильний вихід, який дозволить врятувати українську металургію. Річ у тому, що такого дефіциту брухту, який спостерігають зараз у галузі, не прогнозував ніхто«, – підкреслила вона.

Буймістер зазначила, що аномально високе зростання цін на брухт стало «чорним лебедем» для світової металургії, у підсумку з України за останні кілька місяців брухт вивозять значними обсягами: у липні експорт утричі перевищив увесь експорт за 2020 рік.

«Сьогодні світова ціна на брухт становить $500/т у травні 2021 року Україна продовжила дію експортного мита на брухт у розмірі €58/т, але за такої світової ціни вивозити брухт на експорт все одно вигідно. Сплата мита не зупиняє ломозаготівників. За сім місяців 2021 року з країни було вивезено 335 тис. т брухту, це у 20 разів більше, ніж за аналогічний період 2020 року», – повідомила політикиня.

Якщо експорт не зупинити, то металурги України залишаться без сировини, вважає вона.

«Необхідно зупинити форсований вивіз металобрухту з України, інакше до середини осені почнуться масові зупинки меткомбінатів. Зробити це потрібно «на вчора», тому ефективний тільки такий інструмент, як мораторій«, – переконана Буймістер.

Оскільки металургія – одна з базових галузей української економіки, то зупинка металургійних комбінатів призведе глибокої економічної кризи, пояснила вона.

«За попередніми оцінками, тільки до кінця 2021 року Україна може втратити $1,5 млрд валютного виторгу. Це вдарить по стабільності курсу гривні. За скороченням виробництва підуть зниження податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів. Металургія є одним з основних донорів Пенсійного фонду, тому у разі масштабної кризи в галузі в країні можуть початися перебої з виплатою пенсій. Тобто за нинішніх умов питання заборони експорту брухту  питання економічної безпеки України«, – заявила Буймістер.

Контекст:

«Мінпром» повідомляв із посиланням на дані Держмитниці, що експорт українського брухту зростає з середини весни: у квітні він становив 38 тис. т, у травні – 60 тис. т, у червні – 85 тис. т.

У червні 2021 року об’єднання підприємств «Укрметалургпром» і профільна асоціація «Укртрубопром» звернулися до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням ввести тимчасову заборону на експорт брухту з України до 31 грудня 2023 року.

Металургійний комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг» підтримав цю ініціативу.

«Металургпром» повідомляв, що Єврокомісія розглядає ініціативу Європейської сталеливарної асоціації Eurofer – вона просить обмежити експорт брухту до країн, які не відповідають екологічним стандартам Євросоюзу. Якщо рішення ухвалять, вивезення брухту до Туреччини, Єгипту, Пакистану та Індії буде зупинено.

Проверьте

У світі зросли ціни на продовольство. Найбільше подорожчали цукор, рослинна олія й зернові – ООН

За даними ООН, зафіксовано значне підвищення міжнародних котирувань цін на цукор, пшеницю й рослинну олію. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *