4 августа, 2024 4:09
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Німеччина планує до кінця року практично позбутися залежності від російських нафти та вугілля

За словами політика, «щодня, фактично щогодини, Німеччина прощається з російським імпортом».

Габек прогнозує, що до осені Німеччина буде незалежною від російського вугілля, а до кінця року – «майже незалежно від російської нафти». Із газом ситуація складніша, тому що ФРН не має власних потужностей щодо імпорту скрапленої сировини, пояснив міністр. Але тепер «їх створюють на повний хід», додав він.

Український посол у Німеччині Андрій Мельник неодноразово закликав владу Німеччини повністю відмовитися від імпорту російських газу, нафти та вугілля.

«Як довго «світлофорний» уряд допомагатиме фінансувати війну [президента РФ Володимира] Путіна, спрямовану на знищення українських дітей? Заборона на імпорт російського газу, нафти, вугілля та іншої сировини! Негайно», – написав він у Twitter 11 березня.

12 березня він уточнив, що від початку війни проти України «Німеччина та ЄС переказали Путіну понад 9 млрд, щоб він міг і далі фінансувати свою агресію проти українського цивільного населення». Дипломат розмістив інфографіку, згідно з якою це були платежі на нафту, газ та вугілля.

В інтерв’ю Габек заявив, що не підтримує негайного ембарго на російські енергоносії, як вимагають деякі східноєвропейські країни ЄС. Він сказав, що розуміє всіх, хто наполягає на цьому «через жорстоку, агресивну війну Путіна», але підкреслив, що відповідає за свою країну і має враховувати, які наслідки матимуть ті чи інші рішення. Він прогнозує, що це рішення спричинить перебої з постачанням наступної зими, економічний спад, високу інфляцію та зростання безробіття.

Санкції мають бути такими, щоб можна було протриматися «не лише три дні», наголосив дипломат.

Росія посідає третє місце у світі за видобутком нафти після США та Саудівської Аравії, нагадала ВВС. Щодня РФ експортує приблизно 5 млн барелів нафти, більше ніж половина цього обсягу прямує до Європи. Російський імпорт становить 8% від загального попиту на нафту у Великобританії та майже 3% – у США.

На російський газ припадає приблизно 40% імпорту газу до ЄС. Найсильніше від постачання російського газу залежать Німеччина та Італія. Постачання газу з Росії займають лише 5% потреб Великобританії, а США взагалі не імпортують російського газу.

Контекст:

Від початку військового вторгнення Росії в Україну Захід ввів кілька пакетів санкцій проти Росії. Вони, зокрема, стосуються великих російських банків, деяких наближених до Путіна чиновників, бізнесменів та їхніх дітей.

Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести у санкційний список самого Путіна, а частину російських банків від’єднали від міжнародної міжбанківської системи SWIFT. Крім того, США та ЄС ввели санкції проти Центробанку Росії, заморозивши його закордонні активи.

США також запровадили ембарго на імпорт російських енергоресурсів – нафти та газу – і вирішили позбавити Росію статусу найбільшого сприяння (торгових привілеїв), що дасть змогу підвищити мита та ввести інші обмеження.

Великобританія до кінця 2022 року має намір відмовитися від постачання російських нафти і газу.

Європейський союз поки що тільки розробив план, щоб швидко позбутися залежності від російських енергоресурсів.

Проверьте

Поднятие налогов додавит экономику до коллапса — Владимир Поперешнюк

Совладелец «Новой почты» Владимир Поперешнюк рассказал, что помогло богатым странам нажить свой капитал Чем отличаются …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *