Одеський припортовий завод співпрацює з маловідомою компанією, яка формує борги перед заводом і забирає собі щомісяця $5–7 млн прибутку, пише «БізнесЦензор».
Джерела видання стверджують, що Одеський припортовий завод недоотримує $5–7 млн прибутку щомісяця через співпрацю з компанією «Агро Газ Трейдинг», але останній конкурс на співпрацю із заводом, на якому інші компанії пропонували ОПЗ вигідніші умови, скасувало правління підприємства.
Як повідомляють у статті, наразі завод працює за давальницькою схемою: замовник постачає свою сировину, а потім отримує готову продукцію. З «Агро Газ Трейдинг» ОПЗ почав працювати з липня 2019 року. Ця компанія перемогла, незважаючи на те, що конкурент на конкурсі – компанія IBE Trade – запропонував найвищу ціну.
«Договір ТОВ «Агро Газ Трейдинг» діяв до грудня 2019 року. Однак наприкінці року наглядова рада ОПЗ погодила додаткову угоду з ТОВ «Агро Газ Трейдинг» до договору про переробку давальницької сировини і, таким чином, роботу з компанією було продовжено до 30 квітня 2020 року», – наголошують у матеріалі.
У січні 2020 року керівництво ОПЗ оголосило новий конкурс із добору постачальника газу на давальницьких умовах для роботи підприємства у травні – грудні. «Агро Газ Трейдинг» опинився на другому місці, а 10 березня наглядова рада скасувала його результати.
За 10 днів, 19 березня, наглядова рада оновила склад правління ОПЗ, а 31 березня нове правління ухвалило рішення про пролонгацію договору з «Агро Газ Трейдинг» до 30 червня 2020 року.
Журналісти зазначають, що новий конкурс на залучення компанії-постачальника газу за давальницькою схемою планували провести у травні – червні, і вже було розіслано запрошення потенційним учасникам.
«Однак відбувається штучне затягування проведення конкурсу. Офіційна версія – карантин. Це робиться для того, щоб після виходу з карантину заявити, що часу на проведення нового конкурсу немає, і продовжити співпрацю з «Агро Газ Трейдинг», – пояснює на правах анонімності співрозмовник видання в ОПЗ.
За інформацією видання, правління ОПЗ планує винести на загальні збори акціонерів, які орієнтовно відбудуться 16 червня, питання про можливість ухвалювати рішення самостійно без наглядової ради.
Одеський припортовий завод – одне з найбільших підприємств хімічної галузі України. Розташований на території міста Южне, за 47 км від Одеси, спеціалізується на виробництві аміаку і карбаміду. Припускають, що завод буде виставлено на приватизацію.