1 августа, 2024 19:36
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Одеський завод шампанських вин продали за 195 млн грн – Фонд держмайна

«На прозорих торгах конкурували семеро учасників, які збільшили ціну більш ніж удвічі – від стартових 87,4 млн грн до 195 млн грн», – зазначили у ФДМ.

До складу комплексу входять 35 об’єктів нерухомого майна, 803 одиниці машин та обладнання, сім транспортних засобів.

У Фонді держмайна розповіли, що завод припинив діяльність 2018 року. Підприємство не функціонує через необхідність модернізації.

Переможцем торгів стала одеська фірма «Елітбуд Груп», повідомив сайт «ProZorro.Продажі».

Земельна ділянка на Французькому бульварі, де розташований завод, становить 3,6 га. Одна з умов приватизації – забезпечити зберігання видів діяльності з виробництва виноградних вин протягом трьох років.

Контекст:

7 березня 2018 року в Україні набув чинності закон про приватизацію, який передбачає розподіл об’єктів роздержавлення на дві групи: об’єкти великої та малої приватизації. Як пояснили на спеціалізованому сайті, до об’єктів малої приватизації належать державні підприємства, вартість яких не перевищує 250 млн грн. Такі об’єкти продають через аукціони Prozorro. Підприємства, дорожчі за 250 млн грн, належать до об’єктів великої приватизації, для їх продажу залучають радників (найчастіше це великі консалтингові, аудиторські та інвестиційні компанії).

17 жовтня 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування списку заборонених до приватизації держпідприємств.

Велику приватизацію в Україні зупинили у березні 2020 року через ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції. 4 лютого 2021 року Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт про розблокування великої приватизації, 30 березня закон ухвалили, 29 квітня його підписав президент.

2020 року Фонд держмайна провів приблизно 2 тис. приватизаційних онлайн-аукціонів, за підсумками яких до держбюджету надійшло 2,5 млрд грн. Доходи держбюджету від приватизації 2021 року становили 5,07 млрд грн.

Проверьте

Поднятие налогов додавит экономику до коллапса — Владимир Поперешнюк

Совладелец «Новой почты» Владимир Поперешнюк рассказал, что помогло богатым странам нажить свой капитал Чем отличаются …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *