30 марта, 2022 20:05

Опімах призначив керівниками КП "Кіровгеологія" людей з оточення Злочевського – журналіст

Голова Державної служби геології та надр Роман Опімах віддав контроль над казенним підприємством «Кіровгеологія» людям колишнього міністра екології та природних ресурсів України Миколи Злочевського, заявив у блозі на «Цензор.НЕТ» редактор газети «Правдошукач» Юрій Шеляженко.

«Для тих, хто не знає. КП «Кіровгеологія» – це стратегічне державне підприємство, яке володіє всією секретною (!!!) геологічною інформацією щодо покладів особливо рідкісних і цінних корисних копалин, таких як уран, бурштин, золото, дорогоцінні й кольорові метали. І якщо у випадку з НАК «Надра України» головою правління компанії в інтересах оточення колишнього експрезидента Опімах призначив Тараса Кузьмича, то контроль над стратегічним підприємством у сфері розроблення уранових руд Опімах віддав людям з орбіти олігарха Злочевського – того самого, якому НАБУ і САП оголосили підозру. Керівниками КП «Кіровгеологія» призначено Сергія Гурського, батько якого був заступником Злочевського в його бутність міністром, і Дмитра Брагіна, донедавна співробітника офісу Burisma. Отже, Злочевський дістав доступ до одного з найцінніших активів держави – інформації. А, як відомо, хто володіє інформацією – той володіє світом», – підкреслив Шеляженко.

Він додав, що під керівництвом Опімаха Держгеонадра стало приносити державі у 20 разів менше доходів, але прем’єр-міністр закрив очі на це і не став звільняти главу відомства.

«А тепер виникає запитання. Хто ж такий Роман Опімах, який може дозволити собі відкрито, не боячись бути звільненим, позбавляти державу надр, а державні підприємства – активів? – написав журналіст. – Які аргументи зміг знайти Роман Опімах і його бізнес-покровителі для нового прем’єр-міністра, невідомо. Але факт залишається фактом. Єдиним державним органом центральної влади, в якому новий прем’єр-міністр не змінив керівника, є саме Держгеонадра. Громадські організації та спеціалізовані асоціації у сфері надрокористування вже неодноразово вимагали відставки Опімаха і розслідування його махінацій».

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *