24 февраля, 2024 5:50
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Пенсійні накопичення людей має гарантувати держава, а не приватні фонди – економіст

Під час запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення необхідно передбачити механізм гарантування збереження пенсійних внесків громадян, заявив у коментарі «ГОРДОН» економіст Сергій Блінов.

«Важливий пункт реформи – забезпечення пенсійних внесків. Тобто це має бути максимально чітко прописано в законодавстві. Причому, я так розумію, як у банках – фактично абсолютна відповідальність держави», – сказав Блінов.

Не менш важливим, на його думку, є гарантування безпеки накопичень українців від знецінення в недержавних пенсійних фондах, які не завжди забезпечують прибутковість вкладів.

«Прибутковість стосовно них досить сильно варіюється щодо цього року. Наприклад, є лідери, які станом за дев’ять або 10 місяців мали прибутковість 12–13%, що значно перевищувало інфляцію, зокрема фактично за споживчим кошиком інвесторів, містян. Але є, наприклад, фонди, які давали від’ємну прибутковість за такими інструментами з урахуванням інфляції», – пояснив Блінов.

За його оцінкою, жоден із пропонованих зараз законопроєктів щодо пенсійної реформи не передбачає таких гарантій.

«У тих законопроєктах, що я бачив, ці гарантії недостатньо якісно виписано, зокрема відповідальність за те, що прибутковість таких фондів, такого пенсійного фонду буде значно нижчою за ринкову», – сказав Блінов.

На сьогодні у Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти про запровадження накопичувальної пенсійної системи – депутатський №2683 та урядовий №4408.

Міністерка соціальної політики України Марина Лазебна заявила, що накопичувальних пенсій в Україні не буде щонайменше до 2022 року. За її прогнозом, якщо законопроєкт №2683 ухвалять у першому кварталі 2021-го й усі, від кого залежить його впровадження, «засукають рукава і дуже добре попрацюють», то накопичувальна пенсійна система почне працювати з 1 січня 2022 року. За словами Лазебної, законопроєкт має бути доопрацьовано.

Позафракційний народний депутат України Муса Магомедов заявив, що в межах пенсійної реформи можна ухвалювати тільки ті рішення, які не збільшують податкового навантаження на бізнес, інакше така реформа його поховає.

У зареєстрованих у Верховній Раді законопроєктах про запровадження накопичувальної пенсійної системи не передбачено механізмів, які захистять вклади українців від інфляції та девальвації, повідомила його позафракційна колега Вікторія Гриб.

Заступник голови Ради Федерації роботодавців України Сергій Біленький заявив, що під час впровадження другого рівня пенсійної реформи держава має гарантувати збереження пенсійних накопичень українців.

За даними Пенсійного фонду, загалом в Україні понад 11,2 млн пенсіонерів. Середній розмір пенсії – 3410,6 грн. У жовтні прем’єр-міністр Денис Шмигаль прогнозував, що за 15 років пенсіонерів в Україні буде вдвічі більше, ніж працевлаштованого населення, і держава не зможе платити їм пенсії.

Проверьте

Уперше за 29 років держбюджет передбачає кошти на закупівлю пасажирських вагонів – "Укрзалізниця"

Уперше за 29 років в ухваленому Верховною Радою державному бюджеті України передбачено кошти на закупівлю …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *