6 мая, 2024 5:51
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Підвищення податків гальмує економічне зростання України – економіст

«Невдале рішення з огляду на те, що якщо воно буде вводитися, ще й із наступного місяця, то це просто зміна правил гри по ходу п’єси, порушення законодавства. Інвестори цього дуже не люблять», – заявив експерт.

Він також вважає неприйнятним ініційоване Кабміном збільшення податків для бізнесу без будь-яких компенсаторних механізмів.

«Це крок у неправильному напрямку, тому що передбачається просто збільшення. Усе це спрямовано на те, щоб збільшити податкові надходження без жодної компенсації. Якби, наприклад, було введення податку на виведений капітал. Чи зменшення податків на оплату праці. Тоді це ще можна було б сприйняти», – заявив Дубровський.

За його словами, Україна має зараз дуже високий відсоток розподілу ВВП через публічні фінанси, і для країни з таким рівнем державного управління, як Україна, збільшувати податки абсолютно неприпустимо. Експерт заявив, що через це перспективи зростання – другий момент, який дуже цікавить інвесторів, – «у нас залишаються дуже примарними».

«Можливо, якісь 3% Україна й буде витягувати, але нам для того, щоб наздоганяти, а не відставати далі, треба мати темпи зростання 5% і вище. А такі темпи при таких обсягах перерозподілу на тлі такого рівня державного управління взагалі недосяжні», – сказав він.

Експерт вважає, що зараз влада має діяти у протилежний спосіб – знижувати податки і рівень державного регулювання.

«Навіть якщо у нас щось буде змінюватися на краще, але без або кардинального покращення рівня державного управління, або кардинального зниження податків у нас зростання не буде», – сказав Дубровський.

Контекст:

Законопроєкт №5600, ініційований Кабміном, внесли до Верховної Ради 2 червня. Він передбачає підвищення акцизів на алкоголь і тютюнові вироби. Також у документі закладено норму про зменшення розміру ділянок для ведення особистого селянського господарства, продаж продукції з яких не оподатковують на доходи фізосіб: зараз це два гектари, в законопроєкті пропонують залишити 0,5 гектара, писало «РБК-Україна».

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розкритикувало законопроєкт, у відомстві зазначили, що він містить корупційні чинники та низку інших порушень, тому його має бути суттєво доопрацьовано. Висновок експертизи НАЗК опублікувало на своєму сайті 8 червня.

Співголова комітету з питань податкової політики Американської торговельної палати в Україні Михайло Поляков заявив, що запропонований Кабінетом Міністрів законопроєкт містить неприйнятні для бізнесу норми. Поляков вважає, що законопроєкт порушує принцип стабільності податкового законодавства.

Проти цього проєкту виступила також Європейська бізнес-асоціація, в організації закликали його відхилити, оскільки він перешкоджає розвитку економіки.

17 червня два позафракційні нардепи подали в Раду альтернативний законопроєкт, його детально аналізувало видання «Главком».

Проверьте

В Украине вторые сутки подряд – рекорд по количеству сделанных прививок от коронавируса

Это является новым рекордом. Предыдущий был установлен сутками ранее – 96 тыс. «За прошедшие сутки в …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *