Підвищення тарифу на постачання електроенергії поглибить кризу в промисловості і спричинить катастрофу в економіці. Про це йдеться у матеріалі порталу «Мінпром».
Автори зазначають, що, згідно з даними Держстату, за підсумками січня – вересня 2020 року зменшення обсягів виробництва в Україні становило 7%, зменшення експорту за цей же період – 5,6%. Загальні збитки української промисловості в першому півріччі сягнули 40 млрд грн. На думку опитаних виданням експертів, підвищення тарифу на постачання електроенергії в таких умовах ставить промисловість на межу виживання.
«У цій ситуації встановлення тарифу на рівні 309,8 грн/МВт-год неприйнятне, адже таким чином непобутові споживачі будуть змушені сплатити додатково 8,8 млрд грн, що ставить під питання сам факт існування окремих галузей, адже працювати в умовах такого підвищення для значної частини підприємств не є можливим», – підкреслюють у Федерації роботодавців України.
За словами гендиректора Федерації роботодавців транспорту України Володимира Гусака, підвищення тарифу на постачання електроенергії сильно вдарить також по державних компаніях, зокрема по «Укрзалізниці», яка споживає значну кількість електрики – приблизно 4 млрд кВт-год на рік.
«Навіть таке невелике підвищення, як 3%, для неї означає сотні мільйонів гривень додаткових витрат. Але що найгірше – зараз ці гроші взяти ніде. Підвищити тарифи на вантажні перевезення, за рахунок яких формується основний прибуток держкомпанії та субсидуються пасажирські перевезення, УЗ не може – це доб’є українську промисловість і сільське господарство. Підвищення ціни електроенергії означає подальше збільшення збитків УЗ», – розповів Гусак.
НКРЕКП підвищила тариф на постачання електроенергії з 1 грудня 2020 року на 30% – із 240,23 грн/МВт-год до 312,76 грн/МВт-год, повідомляла пресслужба «Укренерго» 4 листопада.
Економічний експерт Андрій Новак заявив у ефірі «Україна 24», що підвищення тарифу на постачання електроенергії запустить ланцюгову реакцію подорожчання всіх товарів та послуг.