29 марта, 2022 1:22

Після відставки Смолія Нацбанк уперше за три місяці провів на міжбанку інтервенцію

Протягом 2 липня Національний банк України двічі виходив із валютними інтервенціями на міжбанківський ринок, щоб згладити коливання курсу гривні через заяву Якова Смолія про відставку з посади голови НБУ. Про це пише профільне видання Finance.ua.

«Перший раз НБУ продав $100 млн по 27,15 грн/$ і їх розмели майже миттєво. [Пізніше] Нацбанк вийшов із продажем ще $100 млн по 27,20 грн/$. Це частково почало знижувати ажіотаж серед покупців і не давало курсу рости вище», – зазначає видання.

Як свідчать дані НБУ (.xls), це перша інтервенція із продажу валюти на міжбанківському ринку із середини квітня. Протягом наступних трьох місяців Нацбанк тільки купував валюту, викупивши приблизно $1,8 млрд до кінця червня.

1 липня Смолій подав президенту Володимирові Зеленському заяву про звільнення за власним бажанням, аргументувавши її систематичним політичним тиском на НБУ.

У правлінні регулятора заявили, що вважають «своїм обов’язком наразі продовжувати роботу для збереження макрофінансової стабільності та інституційної спроможності Національного банку».

Забезпечення незалежності НБУ є безумовним пріоритетом глави держави, запевнили в Офісі президента.

2 липня Зеленський подав до Верховної Ради проєкт постанови про відставку голови Нацбанку. Комітет із питань фінансів, податкової та митної політики підтримав постанову. За даними ЗМІ, голосування за звільнення Смолія може відбутися 3 липня.

Після повідомлення про вільнення голови Нацбанку Україна скасувала угоду з випуску нових 12-річних єврооблігацій на $1,75 млрд із погашенням у 2021–2022 роках.

За даними LIGA.net, Смолій ухвалив рішення написати заяву про відставку після засідання Національної ради реформ 30 червня, на якому в нього стався конфлікт із Зеленським щодо програми дешевих кредитів «5–7–9%». Про старт цієї програми уряд оголосив у лютому. Держава зобов’язалася компенсувати частину кредитної ставки, щоб бізнесмен міг отримати інвестиційний кредит під 5%, 7% або 9%. Ставка залежить від кількості робочих місць, які створює підприємець.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *