17 марта, 2022 9:20

"Побачили диспропорцію". Глава Мінфіну пояснив плановане підвищення зарплат в Офісі президента

У державному бюджеті України на 2021 рік передбачено підвищення витрат на Офіс президента (ОП). Про це міністр фінансів Сергій Марченко заявив «Радіо Свобода» в інтерв’ю, яке було опубліковано 19 вересня.

«300 мільйонів гривень із плюсом. Я поясню. За останні роки, я думаю, що, напевне, за 56 років, президенти України не вважали за необхідне турбуватися про офіс, думати про видатки офісу і так далі. У зв’язку з цим рівень зарплат службовців, а це люди, які працюють в Офісі президента, порівнюючи із секретаріатом Кабміну та апаратом Верховної Ради, значно нижчі«, – сказав він.

Міністр висловив думку, що в ОП «нормальний спеціаліст» має отримувати до 20 тис. грн на місяць.

«У Кабміні й у Верховній Раді значно більше… Це була би нормальна практика [підвищити зарплати]. Тому що вони співмірні по своїх функціях. Коли ми це зробили, нам почали дорікати, що це якась, вибачте, політика. Я готовий узяти на себе цю відповідальність. Ми рахуємо бюджет – побачили диспропорцію, то ми перерахували«, – пояснив Марченко.

За його даними, в ОП «вважають за необхідне провести скорочення і зменшити витрати до рівня 2020 року».

«Гаразд. Це їхнє рішення… У другому читанні розгляду бюджету за пропозиціями народних депутатів можна змінити [витрати]», – зазначив міністр.

За даними глави ОП Андрія Єрмака, у штаті його відомства працює 419 осіб.

Проєкт держбюджету на 2021 рік опублікували 14 вересня. Його доходи передбачено на рівні 1,071 трлн грн, витрати – 1,350 трлн грн і дефіцит – 270 млрд грн. Курс, на основі якого Міністерство фінансів розраховує основні показники на наступний рік, закладено на рівні 29,1 грн/$.

18 вересня нардеп від фракції «Голос» Ярослав Железняк заявив, що проєктом держбюджету на 2021 рік передбачено збільшення витрат на Офіс президента України на 39%.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *