17 марта, 2022 9:20

Послаблення курсу гривні і прискорення інфляції з НБУ не обговорювали – Шмигаль

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що не обговорював із новим керівництвом Національного банку України питання зниження курс гривні до долара і прискорення інфляції. Про це він сказав на брифінгу на Крюківському вагонобудівному заводі 28 липня. Відео пресконференції опублікували на каналі уряду в YouTube.

«Такі питання, про які ви сказали, не обговорюються. Національний банк веде власну грошову і монетарну політику. Згідно з Конституцією, основні завдання Національного банку – збереження курсової та цінової стабільності», – підкреслив Шмигаль.

Прем’єр запевнив, що курс національної валюти в Україні, як і раніше, формують за допомогою ринку, а не адміністративних методів.

«Нас цікавить розвиток промисловості, нас цікавлять інвестиції, але це не предмет дискусій про емісію коштів або про те, що курс має бути штучно завищений чи занижений. Курс регулюється ринком – це дуже важливо», – підсумував Шмигаль.

Про прохання влади знизити курс гривні незабаром після відставки розповідав попередній голова Нацбанку Яків Смолій. За його словами, на одній із нарад міністр економіки України Ігор Петрашко просив знизити курс гривні до долара до 29–30 грн/$ (зараз – приблизно 27 грн/$) і підняти інфляцію до 11%, коли Нацбанк ставив за мету інфляцію 5% ± 1 процентний пункт.

Пізніше невдоволення курсом висловлював і президент України Володимир Зеленський. Він стверджував, що через нефіксований курс гривні закрили багато підприємств.

«Ми із цим боролися із самого початку моєї каденції. Усі навколо нам казали, що в нас незалежний [Національний] банк. Так, і ми підтримуємо незалежність Національного банку України, але казали всім: «Як ми можемо жити, якщо в нас навіть бюджет порахований за курсом 30, а гривня – ви бачите, яка в нас? Вийдіть на вулицю і подивіться – усі страждають». Нам казали, що це ринкові умови, банк незалежний і таке інше», – заявив Зеленський.

Новий керівник НБУ Кирило Шевченко 20 липня говорив, що Нацбанк не збирається змінювати підхід до курсоутворення, однак прямо не відповів на запитання, чи має намір регулятор виконати прохання влади про зниження курсу та прискорення інфляції.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *