29 марта, 2022 1:24

Промисловість заплатить 5 млрд грн за підвищення тарифу на передання електроенергії – президент "Укрметалургпрому"

Через підвищення тарифів на передання та диспетчеризацію електроенергії додаткові витрати промисловості становитимуть 5 млрд грн на рік. Про це заявив президент об’єднання «Укрметалургпром» Олександр Каленков у коментарі «ГОРДОН».

«Підвищення тарифів – це мільярди й додаткові витрати, зовсім необґрунтовані, на промисловість, ну і на комунальні служби, на водоканали, на всіх. Суми там величезні. По року це мільярди гривень. Тільки металурги заплатять кілька мільярдів, а загальні витрати додаткові – понад 5 млрд», – сказав Каленков.

На його думку, підвищення тарифів в умовах нинішньої кризи обернеться серйозними втратами для держави загалом, яка недоотримає значних сум відрахувань у бюджет.

«Немає жодних ні економічних, ні логічних підстав перекладати цей тягар на промисловість. Тим більше під час коронакризи… У підсумку державний бюджет втратить ще більше. Тому що промисловість зменшить обсяги виробництва через те, що в неї собівартість зростає, ще додатково до того, що вже зменшила. І закупить менше електроенергії», – підкреслив Каленков.

На його думку, рішення НКРЕКП про підвищення тарифів має бути переглянуто й уряду треба втрутитися в ситуацію.

11 липня НКРЕКП ухвалила рішення, згідно з яким із 1 серпня тариф на передання електроенергії оператора Об’єднаної енергосистеми України держкомпанії «Укренерго» буде підвищено на 54,6% – із 155,4 грн/МВт-год до 240,23 грн/МВт-год (без ПДВ).

Підвищення тарифу на електроенергію більш ніж на чотири – п’ять центів за кВт збільшить собівартість продукції підприємств-експортерів, що знизить їхню конкурентоспроможність на світових ринках, зазначив економіст Сергій Блінов.

Віцепрезидентка Асоціації водоканалів України «Укрводоканалекологія» Ольга Бабій заявила, що підвищення тарифів «Укренерго» на передання електроенергії призведе до зростання тарифів на воду, пише «РБК-Україна».

Кабінет Міністрів має втрутитися в ініціативу НКРЕКП, заявив народний депутат від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко, коментуючи плани регулятора.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *