28 апреля, 2024 21:49
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Багато підводних каменів". Радник Зеленського оцінив можливість підвищення прожиткового мінімуму

«Зрозуміла політична доцільність того, що потрібно йти на збільшення прожиткового мінімуму, але є багато підводних каменів. Перший, який я бачу, полягає в тому, що для того, щоб ефективно боротися з бідністю, потрібно забезпечувати високий економічний ріст», – сказав він.

За словами радника Володимира Зеленського, економіка має щорічно рости на 5%, а 2021 року вона зросте приблизно на 4,5%, чого «недостатньо навіть для того, щоб ефективно виконувати ті завдання, які стоять перед Україною».

«Що стосується зростання прожиткового мінімуму, то я розумію, що це 40% від середньої зарплати, це означає, що ми швидко перейдемо від 2,2 тис. грн на місяць до приблизно 5,5 тис. грн, якщо врахувати, що середня зарплата цього року приблизно 13–13,5 тис. грн. Буде значний вплив на багато виплат в Україні – штрафи, пені, пенсія. З одного боку, потрібно буде збільшувати витрати держбюджету, з іншого – йти на те, що будуть збільшені виплати за багатьма напрямками, наприклад, подача заяв до суду, різні збори», – пояснив Устенко.

Контекст:

Зараз в Україні прожитковим мінімумом називають вартість набору харчових продуктів, непродовольчих товарів і послуг, якого достатньо для забезпечення нормального функціонування організму людини, задоволення основних соціальних і культурних потреб.

Розмір прожиткового мінімуму впливає на розрахунок соціальних гарантій (виплати на дітей, аліменти, допомога з безробіття), низки держпослуг, штрафів за адміністративні порушення і ставки єдиного податку.

У грудні 2020 року прожитковий мінімум в Україні встановили на рівні 2189 грн на місяць. З 1 липня він становитиме 2294 грн, а з 1 грудня – 2393 грн.

Проверьте

Уряд збільшив витрати на доправлення для бензину і дизпального за формулою "Роттердам плюс" – ЗМІ

«Середня вартість одного літра дизпалива і бензинів визначається Мінекономіки на підставі розрахунків НАК «Нафтогаз України», …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *