«Дуже важливе бажання працювати і вдосконалюватися за ту зарплату, яка буде, – від 40 тис. грн, і це тільки посадовий оклад. Коли врахувати надбавки за вислугу тощо, то люди зможуть отримувати 60–70 тис. грн. Це дуже гарна зарплата, вона має мотивувати вдосконалюватися», – сказав він.
Очільник БЕБ погодився, що така зарплата порівнянна із зарплатою в Державному бюро розслідувань.
«Зараз думаю над тим, де взяти аналітиків. Гарні аналітики – це не спеціалісти з IT-аналізу, а фахівці, здатні розуміти специфіку бізнес-процесів. Можливо, хтось із спеціалістів фінансового моніторингу. Зараз над цим працюємо. Хочу передбачити у штаті цивільних аналітиків», – пояснив Мельник.
Сам він говорив 14 вересня, що його зарплата як директора БЕБ становитиме приблизно 120–130 тис. грн на місяць, водночас премій не передбачено.
Контекст:
Закон про створення БЕБ Верховна Рада ухвалила у другому читанні 28 січня. Президент України Володимир Зеленський підписав його 22 березня.
У законі йдеться про те, що БЕБ – це центральний орган державної влади, правоохоронний орган, який має виявляти, припиняти, розслідувати і розкривати кримінальні злочини у сфері економіки, що становлять загрозу для життєво важливих інтересів України, а також запобігати їх скоєнню. Бюро нададуть відповідні повноваження Служби безпеки України та податкової міліції. Роботу БЕБ безпосередньо координуватиме Кабмін.
Уряд на засіданні 12 травня ухвалив постанову про створення БЕБ.
У новому відомстві працюватиме 4 тис. людей, його директора вибрали на відкритому конкурсі. На конкурс заявки подало 59 учасників, допустили 48. В останній етап конкурсу