28 марта, 2024 3:24
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"МВФ – це про довіру". Голова Нацбанку підтвердив, що у Фонді стурбовані антикорупційною політикою Києва

Питання одержання Україною другого і третього траншів Міжнародного фонду дуже серйозне, заявив голова Національного банку України Кирило Шевченко в інтерв’ю ZN.UA, опублікованому 8 жовтня.

«Із боку НБУ немає жодного невиконаного зобов’язання перед МВФ. Ми чимало зробили. Наприклад, прийняли трирічні плани скорочення «токсичних» кредитів у держбанках на раді фінстабільності, і за останні два місяці рівень цих кредитів у держбанках уже суттєво скоротився. НБУ спільно з Верховною Радою залишилося виконати єдиний структурний показник – внести зміни до закону про банки та банківську діяльність, але і тут ми вже на фінальній стадії виконання. Дискусія щодо проєкту бюджету наступного року триває і консенсус буде досягнуто», – сказав він.

Шевченко зазначив, що у МВФ «є певні занепокоєння щодо антикорупційної політики».

«Ці питання лежать за межами мандата НБУ. Насправді зараз для нас важлива не кількість траншів, а саме факт продовження плідної співпраці. МВФ – це не про гроші, це про довіру. І я сподіваюся, що українська сторона зробить усе можливе для того, щоб до кінця року фінансування з боку МВФ відновилося», – додав він.

Україна приєдналася до МВФ 1992 року. За роки співпраці загалом Київ отримав від Фонду $35 млрд, повідомляють на сайті Міністерства фінансів України.

Нову програму співпраці з Україною stand-by виконавча рада МВФ схвалила 9 червня 2020 року, ідеться про виділення $5 млрд, які планують переказати чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу.

Марченко заявляв, що до кінця року Україна розраховує отримати від МВФ два транші по $700 млн. Однак заступник голови Нацбанку України Дмитро Сологуб вважає, що таку можливість уже втрачено і потрібно намагатися отримати один.

Президент Володимир Зеленський переконаний, що в нинішній ситуації економіці України потрібні гроші МВФ. «Вигідно нам, невигідно – зараз це як кров для організму людини», – пояснив він.

Про ризик втрати Україною співпраці з Міжнародним валютним фондом і безвізу з ЄС заявляли євродепутати, члени комітету із закордонних справ Віола фон Крамон-Таубадель та Міхаель Галер 17 вересня у зв’язку із затвердженням Верховною Радою кандидатур до комісії з проведення конкурсу на заміщення адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія назвав слова фон Крамон про небезпеку втрати безвізу та фінансової допомоги чутками і сказав, що буде реагувати лише на офіційні листи стосовно цього. Після цього євродепутати написали відкритий лист Арахамії, у якому пояснили існування загрози зриву одержання Україною макрофінансової допомоги в розмірі €1,2 млрд.

Проверьте

По уровню смертности от COVID-19 Украина опустилась на 36-е место в Европе – данные Минздрава

Украина находится на 36-м месте в Европе по смертности от коронавирусной инфекции на 1 млн …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *