«Станом на 12 липня банки за державною програмою «Доступна іпотека 7%» підписали 554 кредитні договори на суму 470,06 млн грн. Що таке 554 сім’ї в масштабах країни? Практично нульовий результат. Це говорить про критичний рівень доступності фінансового продукту», – заявив він.
Політик зазначив, що закон №1434-IX «Про внесення змін до державного бюджету України на 2021 рік» виділяє 20 млрд грн «зокрема для забезпечення громадян України житлом на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України».
«Проте із цих коштів понад 1,2 млрд підуть на закупівлю нових трамваїв для міст Дніпро та Кривий Ріг і на розвиток комунальної інфраструктури, у тому числі на придбання комунальної техніки», – повідомив Приходько.
Проєкт іпотечного кредитування реалізується із затримкою ще й через організацію надходження грошей на ці цілі до держбюджету, пояснив він.
«Отримувати ці кошти уряд буде через випуск ОВДП (облігацій внутрішньої державної позики. – «ГОРДОН»). Це робиться за спеціальним рішенням Кабінету Міністрів, а такого рішення поки немає. Потім буде відбуватися придумана владою організація самої структури «іпотечного розподільника». Потім Кабмін протягом двох місяців повинен прийняти рішення з метою застосування запуску механізмів забезпечення громадян житлом. З огляду на темпи роботи наших держустанов, можна припустити, що завершення усіляких погоджень до глибокої осені буде для них великим успіхом», – підсумував політик.
Контекст:
27 січня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, уряд України затвердив постанову про ставку за іпотечними кредитами в межах 7% річних. Максимальний строк іпотеки становитиме 20 років, а мінімальний початковий внесок – 15% від вартості житла.
11 липня він повідомив, що за програмою «Доступна іпотека» кредити під 7% видали 526 українцям, ідеться про загальну суму 448 млн грн.