9 марта, 2024 16:56
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Робота енергетичних підприємств під загрозою через імпорт електроенергії з Білоруської АЕС – Федерація роботодавців ПЕК

Робота енергетичних підприємств в Україні опинилася під загрозою через початок імпорту електроенергії з Білоруської АЕС. Про це йдеться в заяві Федерації роботодавців паливно-енергетичного комплексу України.

«Рівним графіком імпорт становить близько 300 МВт за потужністю. За набраним масштабом у річному вимірі імпорт може досягнути величини 2,7 млрд кВт-год. Варто згадати про тяжкі наслідки для енергетики України, які спричинив імпорт електроенергії, що тривав із жовтня 2019-го до березня 2020-го і за обсягом перевищив 1 млрд кВт-год. Енергетичні компанії отримали численні збитки, а 95% українських шахт навесні були змушені зупинити свою роботу», – ідеться в заяві.

У федерації вважають, що не допустити імпорту електроенергії мала Верховна Рада, для цього потрібно було ухвалити відповідний закон.

«14 грудня у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт №4493 відносно продовження до 31 грудня 2021 року повноважень НКРЕКП щодо обмеження доступної пропускної спроможності міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного співтовариства. Потрібно було лише змінити дату. І все. Але щось завадило. Складно було збагнути зміст і прорахувати наслідки?» – зауважили в організації.

Тимчасову заборону на імпорт електроенергії з Росії було введено навесні 2020 року зокрема після критики поставок президентом Володимиром Зеленським. 16 грудня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, на своєму засіданні дозволила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі всупереч позиції Зеленського, писав «Цензор.НЕТ» . НКРЕКП дозволила трейдерам укладати контракти на постачання електроенергії 2021 року, зазначало видання.

За два дні до рішення НКРЕКП, 14 грудня, народний депутат від «Батьківщини», перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики і комунальних послуг Олексій Кучеренко зареєстрував проєкт закону щодо продовження заборони на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі до 31 грудня 2021 року. Але в сесійний зал документа поки не подавали.

Перед цим Україна імпортувала електроенергію з РФ з осені 2019 року – після чотирирічної перерви. Це стало можливим внаслідок внесення правки в ухвалений 18 вересня 2019 року Закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії».

До березня 2020 року, коли знову ввели заборону, було імпортовано понад 1 млрд кВт-год, прямі збитки енергосистеми від такого постачання оцінюють у 3 млрд грн, писав «Мінпром». За розрахунками Міністерства енергетики та захисту довкілля України, держава витратила на ці закупівлі 5 млрд грн, писало hromadske.

Імпорт став причиною найбільшої за всю історію незалежності кризи на енергоринку, зауважував ZIK.

Проверьте

Прокуратура викрила українських хакерів, які запускали вірус у комп’ютерні системи банків США і Європи

Хакери з України запускали вірус у комп’ютерні системи іноземних банків і викрадали персональні дані клієнтів. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *