«З травня цього року були запроваджені нові правила щодо отримання допомоги. Ми уважно аналізували ситуацію і сьогодні внесли певні корективи в ці правила. Нові зміни дозволять перепризначати субсидії без подання відповідної заяви. За деякими винятками», – сказав прем’єр.
За його словами, верифікація субсидій триває, щоб їх отримували ті, хто цього дійсно потребує.
«Нові зміни також торкнуться питання наявності декількох об’єктів житла. Якщо ви власник трьох-чотирьох квартир у Києві, то субсидія вам призначена не буде. Якщо у вас є квартира в місті і будинок у селі, то це не завадить вам отримати допомогу. Так само, якщо у вас є ще одне житло на правах спільної власності з іншими людьми, ми збільшуємо розмір депозиту, який впливає на те, чи буде отримана субсидія. Також претендувати на субсидію можна, маючи на депозиті до 100 тис. грн», – зазначив Шмигаль.
Він також додав, що справи про призначення субсидій в окремих випадках, які раніше розглядали спеціальні комісії, тепер розглядатимуть органи соціального захисту населення, що «дасть можливість втричі скоротити терміни розгляду заяв».
Контекст:
У січні Мінсоцполітики повідомляло, що субсидії отримує понад 3,1 млн домогосподарств, середній розмір виплати становить приблизно 1633 грн. Шмигаль 18 січня пообіцяв зберегти субсидії на комунальні послуги в повному обсязі.
У Мінсоцполітики роз’яснювали, кому в Україні не підходять субсидії на оплату ЖКП. Зокрема, субсидії не зможуть отримати орендодавці, які не задекларували доходи від здачі майна в оренду.
Міністерка соціальної політики Марина Лазебна 11 березня повідомила, що в разі, коли сім’я дійсно потребує допомоги в оплаті житлово-комунальних послуг, але за деякими критеріями є перешкоди, субсидію можуть призначати за рішенням комісій на підставі акта обстеження умов її проживання.