У бюджеті 2020 року суди й органи правосуддя було профінансовано лише на 50,2% від потрібної суми, заявив голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко в інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна».
Він зазначив, що зміни до держбюджету, ухвалені парламентом у квітні 2020 року, збільшили витрати на судову систему майже на 1 млрд грн. Однак, за словами Овсієнка, це не розв’язало проблеми дефіциту фінансів.
«Ми отримали численні звернення місцевих та апеляційних судів різних регіонів України про нестачу коштів – як на оплату праці працівників апаратів судів, так і на інші видатки для здійснення правосуддя: надсилання поштових відправлень, придбання паперу, утримання приміщень, оргтехніки, інформаційних систем тощо», – заявив він.
Овсієнко зазначив, що понад 10 судів були змушені тимчасово припинити надсилання пошти.
Голова ВРП уточнив, що Вища рада правосуддя доклала максимальних зусиль для виправлення ситуації наступного року. Але, за його словами, «рівень фінансування судової системи в держбюджеті на наступний рік залишився таким же, як і в минулому році».
Про критичну ситуацію в забезпеченні надсилання судами кореспонденції наприкінці вересня заявляв Господарський суд Волинської області.
«Фактично суди вже використовували всі свої фінансові ресурси, передбачені законом України «Про державний бюджет України на 2020 рік» для придбання конвертів, марок, дисків, відео- та звукозапису, паперу, витратних матеріалів для оргтехніки, для оплати відповідних послуг, що забезпечують відправку поштової кореспонденції (маркувальні машини, відеоконференц-зв’язок під час судового засідання, інтернет, телефонію)», – ішлося в релізі.
Глава апарату П’ятого апеляційного суду Світлана Плотницька в ефірі каналу Odesa Live заявляла, що через недофінансування поштових послуг приблизно 10 судів в Україні фактично зупинили свою роботу. За її оцінкою, загалом 2020 року судову систему було профінансовано тільки на 30%.
Прес-центр Державної судової адміністрації інформував про критичну ситуацію з надсиланням кореспонденції і що дефіцит фінансування цих потреб судів на початку року становив 831,6 млн грн. ДСА ще в червні зверталася до уряду з проханням внести зміни до держбюджету та збільшити фінансування цих потреб судів на 631,6 млн грн, ще 200 млн ДСА виділила завдяки перерозподілу коштів.