Гроші виділено «на підтримання критичних для економічного відновлення та зростання країни реформ, а також для пом’якшення наслідків пандемії COVID-19».
«На тлі високого рівня економічної вразливості в Україні відбувається повільне та нерівномірне відновлення після шоку COVD-19, і ми сподіваємося, що ця позика дасть необхідну підтримку реформам, спрямованим на сприяння сильнішому та всеосяжному відновленню. Світовий банк вітає важливі кроки, зроблені урядом задля просування історичних земельних реформ, зокрема посилення прозорого функціонування земельних ринків і розширення доступу дрібних фермерів до доступних кредитів Ми очікуємо, що ці реформи допоможуть підвищити рівень життя, давши змогу приблизно 4,6 млн дрібних землевласників в Україні отримати справедливий прибуток та інвестувати у свій найцінніший актив», – сказав регіональний директор Світового банку зі Східної Європи Аруп Банерджі.
Це другий транш допомоги. Перший у розмірі €350 млн було схвалено у червні 2020 року.
«Відтоді як Україна приєдналася до Світового банку 1992 року, зобов’язання банку перед країною становили понад $14 млрд у межах приблизно 80 проєктів і програм», – повідомили у пресслужбі.
Контекст:
Світовий банк – один із найбільших позичальників у світі, другий після Міжнародного валютного фонду. Поточний портфель інвестиційних проєктів СБ в Україні становить приблизно $3,4 млрд, у його межах реалізують 11 інвестиційних проєктів і одну «Програму заради результатів»..
У травні 2021 року Україні виділили кілька кредитів від СБ. 28 травня банк затвердив надання Україні додаткових $100 млн у межах проєкту «Доступ до довгострокового фінансування» для боротьби з наслідками COVID-19. Гроші обіцяли спрямувати на підтримку малих і середніх підприємств, орієнтованих на експорт. Проєкт «Доступ до довгострокового фінансування» на загальну суму $150 млн діє в Україні з літа 2018 року.
МОЗ України та Міжнародний банк реконструкції та розвитку, головна кредитна установа СБ, 18 травня цього року уклали угоду на суму приблизно $90 млн. На ці гроші в Україні хотіли розпочати проєкт «Екстрене реагування на COVID-19 і вакцинація в Україні».
Наприкінці червня уряд України та Світовий банк уклали угоду на суму $350 млн.