27 марта, 2022 4:33

Тютюнові компанії оскаржать штраф Антимонопольного комітету України в міжнародному суді – Європейська бізнес-асоціація

Міжнародні компанії – виробники тютюнових виробів вважають необґрунтованим штраф Антимонопольного комітету України, накладений за нібито антиконкурентні узгоджені дії, пише в заяві на своєму сайті Європейська бізнес-асоціація.

«Загальновідомо, що монополізація ринку дистрибуції сигарет відбулася зі згоди Антимонопольного комітету України, який свого часу надав відповідні дозволи на концентрацію на ринку дистрибуції сигарет. Наразі компанії – члени Європейської бізнес-асоціації оскаржують вказане рішення АМКУ в судовому порядку. Проте зазначають, що компанії не отримали в повній мірі доступу до доказів, на яких базуються звинувачення АМКУ. Крім того, за словами бізнесу, під час судового процесу аргументам представників тютюнових компаній не приділялося достатньої уваги, судом були проігноровані надані компаніями незалежні економічні аналізи та оцінки авторитетних міжнародних консультантів у сфері економіки та конкуренції, висновки провідних українських експертів, а також визнаних правознавців-учених у сфері антимонопольного регулювання та права ЄС, які одноголосно підтримали правову позицію компаній і визнали неправомірними звинувачення АМКУ», – наголошують у ЕВА.

Дві групи міжнародних тютюнових компаній вже подали Україні повідомлення про захист своїх прав як іноземних інвесторів у міжнародному арбітражі, зауважують у заяві.

«Ще дві компанії розглядають можливість подати такі повідомлення найближчим часом. За відсутності оперативного розв’язання цієї проблеми шляхом переговорів із державними органами України ці спори розглядатимуть міжнародні органи з вирішення інвестиційних спорів, а стороною спору буде вже не АМКУ, а держава Україна. Водночас подібні резонансні спори зазвичай привертають велику увагу міжнародної спільноти та матимуть украй негативні наслідки для інвестиційного клімату України», – переконані в організації.

Автори заяви повідомили, що бізнес закликає уряд України «відреагувати належним чином» на ініційовані міжнародними інвесторами зі США, Великобританії, Швейцарії та Нідерландів повідомлення про інвестиційний спір із державою Україна за рішенням АМКУ і неупереджено підійти до розгляду питання з дотриманням українського законодавства і міжнародних договорів.

«Сподіваємося, цю прикру ситуацію буде вирішено швидко і професійно, зі збереженням ділових відносин між стратегічними інвесторами і державою, та без суттєвих утрат для інвестиційного клімату України», – резюмували в ЕВА.

Свою занепокоєність спробою покласти на інвесторів відповідальність за змінення тютюнового ринку висловила і Американська торгова палата.

Антимонопольний комітет України від 10 жовтня 2019 року заявив, що наклав на чотирьох виробників і одного дистриб’ютора – Tedis Ukraine – сигарет штраф на загальну суму 6,5 млрд грн за антиконкурентні узгоджені дії. В АМКУ заявили, що великі компанії – виробники сигарет домовилися працювати тільки з одним дистриб’ютором – Tedis Ukraine, у такий спосіб вони перешкоджали появі на ринку нових гравців. Виробники оскаржують це рішення в суді.

21 червня 2020 року Антимонопольний комітет України повідомив, що Господарський суд Києва відхилив позов компаній «Імперіал Тобакко Юкрейн» та «Імперіал Тобакко Продакшн Україна» до АМКУ з вимогою визнати частково недійсним штраф на загальну суму майже 460 млн грн. Обидві компанії готуються подавати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції.

На сайті Антимонопольного комітету України було опубліковано оголошення про сплату штрафу з боку «Імперіал Тобакко». У пресслужбі тютюнової корпорації повідомили, що інформацію АМКУ в частині мотивації компанії щодо виплати штрафу подано некоректно, вона не відповідає дійсності та є «завідомо неправдивою з метою введення громадськості в оману про діяльність компанії», а АМКУ в такий спосіб демонструє у своїх діях «непрофесіоналізм і некомпетентність».

У лютому генеральний директор «Імперіал Тобакко» Растіслав Чернак заявляв, що вважає необґрунтованими претензії до компанії та переконаний, що суди захистять її права. Керівник розповів, що Антимонопольний комітет сам 2010 року створив ситуацію, через яку зараз намагається оштрафувати «Імперіал Тобакко»: видав множинні дозволи на користь компанії «Мегаполіс Україна», яку згодом перейменували в Tedis Ukraine, у підсумку фірма купила частину великих дистриб’юторів, а ще частина пішла з ринку.

Він додав, що тепер Антимонопольний комітет намагається перекласти відповідальність за свої дії на виробника, звинувачуючи у змові з іншими компаніями.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *