17 марта, 2022 9:11

Трамп запровадив санкції за постачання зброї Ірану

Президент США Дональд Трамп 21 вересня підписав указ про введення санкцій проти країн, компаній і приватних осіб, які будуть причетними до постачання Ірану озброєння. Відповідну заяву опублікувала пресслужба Білого дому.

«Моя адміністрація ніколи не дозволить Ірану мати ядерну зброю, і ми не дозволимо Ірану наражати на небезпеку решту світу новими постачаннями балістичних ракет і звичайних озброєнь», – ідеться в заяві.

За словами Трампа, указ відновлює санкції ООН щодо Ірану і вводить нові санкції та експортний контроль щодо 27 громадських організацій і осіб, які підтримують ядерне, ракетне та звичайне озброєння Ірану.

Держдепартамент США повідомив, що нові санкції вводять, зокрема, щодо президента Венесуели Ніколаса Мадуро (у заяві його названо незаконним диктатором Венесуели). За інформацією відомства, обмежувальні заходи пов’язані з підписанням збройних угод з Іраном.

19 вересня державний секретар США Майк Помпео оголосив, що механізм відновлення санкцій, закладений в умовах ядерної угоди з Іраном, набув чинності. Антиіранські санкції ООН передбачають заборону на збагачення і перероблення ядерних матеріалів у країні, випробування і розгортання на іранській території балістичних ракет, передавання Ірану ядерних технологій і технологій для створення балістичних ракет, а також ембарго на постачання зброї.

У міністерстві закордонних справ РФ стверджують, що Радбез ООН не вдавався до жодних дій, які б призводили до відновлення колишніх санкцій щодо Ірану. Там кажуть, що США хочуть підпорядкувати Раду Безпеки своїй політиці максимального тиску на Іран.

20 липня 2015 року Рада Безпеки ООН схвалила угоду, спрямовану на обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття з нього санкцій. Тегеран гарантував, що відмовиться від ідеї створення ядерної зброї. За 10 років, у разі виконання Іраном умов ядерної угоди, всі обмеження й умови резолюції ООН мали припинити дію.

8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп оголосив, що його країна виходить зі спільного всеосяжного плану дій щодо Ірану, вважаючи його «катастрофічним». За словами Трампа, Тегеран обманював світову спільноту, приховуючи продовження досліджень у сфері ядерної зброї.

Іранський президент Хасан Рухані говорив, що радий виходу США із ядерної угоди. Він назвав Вашингтон «проблемним партнером» і поінформував, що продовжить роботу за угодою із Францією, Великобританією, Німеччиною, Китаєм і Росією. Також Рухані попередив, що Тегеран може відновити збагачення урану в промислових масштабах.

6 серпня 2018 року Трамп підписав указ, яким відновив санкції проти Ірану, що діяли до підписання ядерної угоди. Вони набули чинності 5 листопада.

8 травня 2019 року в Ірані заявили про відмову виконувати частину зобов’язань за ядерною угодою. 1 липня стало відомо, що ця країна перевищила ліміт запасів низькозбагаченого урану, встановлений положеннями СВПД.

У вересні в МАГАТЕ підтвердили, що Іран почав збагачення урану, порушивши умови ядерної угоди зі світовими державами.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *