27 апреля, 2024 1:02
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

У НАК "Нафтогаз" заявили, що вітають рішення мінфіну США про санкції проти компаній, які будують "Північний потік – 2"

«Водночас ми очікуємо, що оператор NS2 також залишатиметься під санкціями. У свою чергу національна акціонерна компанія системно працює над вирішенням національних завдань, що стоять перед нафтогазовою галуззю України», – написав Білявський.

Він розповів про п’ять пріоритетів компанії.

«1. Ресурси – організація ефективної роботи «Укргазвидобування».
2. Інфраструктура – зупинка «Північного потоку – 2»; перенесення точок прийому/передачі газу із західного на східний кордон; розблокування поставок природного газу з країн Центральної Азії; диверсифікація.
3. Ринок – протидія зловживанням; пошук балансу інтересів виробника і споживача; щирий і конструктивний діалог з усіма зацікавленими сторонами.
4. Управління активами – досягнення беззбитковості; мобілізація і підтримка професіоналів галузі; прозора взаємодія з міжнародними партнерами.
5. Інвестиції – ми робимо все, щоб стати ефективною платформою для міжнародних інвесторів, які мають цінний управлінський досвід. Це особливо важливо для подолання наслідків пандемії, за рахунок відкриття нових робочих місць і збільшення фінансової достатності регіонів», – перерахував керівник.

Він підкреслив, що ці цілі, як і зупинення «Північного потоку – 2», є базисом енергетичної безпеки України.

https://www.facebook.com/bielawski.maksym/posts/2261660283963842

Контекст:

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, а також «десятки українських парламентаріїв і представників громадськості» звернулися з відкритим листом до США і країн ЄС, закликавши їх зберегти санкції проти проєкту газопроводу «Північний потік – 2», повідомили 20 травня в НАК.

«Північний потік – 2″ залишається основною геостратегічною загрозою для України та Європи. Ми закликаємо сторони у Вашингтоні, Берліні та Брюсселі, наділені повноваженнями і відповідальністю, застосувати всі засоби, необхідні для зупинки цього проєкту», – ідеться в листі.

Про те, що адміністрація президента США Джо Байдена поки не вводитиме санкцій щодо Nord Stream 2 AG, повідомило 18 травня видання Axios. Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас 19 травня це підтвердив. Адміністрація Байдена виступала рішуче проти будівництва «Північного потоку – 2».

«Північний потік – 2» має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км. Будівництво газопроводу почали 2018 року. Із кінця 2019 року проєкт і компанії, що беруть участь у ньому, – під американськими санкціями, які неодноразово розширювали. Будівництво заморозили, коли було добудовано 93% газопроводу, повідомила компанія-оператор Nord Stream 2 AG. За рік, 11 грудня 2020-го, будівництво відновили. У лютому 2021 року в «Газпромі» заявляли, що планують ввести «Північний потік – 2» в експлуатацію цього року.

Вартість проєкту «Північний потік – 2» – €9,9 млрд, його фінансують російський «Газпром» і п’ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall та Uniper, французька Engie й австрійська OMV.

Уряди США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають «Північний потік – 2» загрозою для енергетичної безпеки Європи.

У лютому 2021 року стало відомо, що 18 європейських компаній покинули проєкт газопроводу «Північний потік – 2» або вже на стадії виходу. Причиною цього стали можливі нові санкції щодо проєкту з боку США. Німеччина наполягає на завершенні будівництва.

Проверьте

В Украине есть карантинная усталость, на лето ограничения могут послабить – глава Минздрава

«Да, на летний период [хотят послабить]. Уже есть карантинная усталость, пандемическая усталость. Поэтому когда у …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *