29 марта, 2022 1:33

У справі "ПриватБанку" в НАБУ є чинний меморандум про співпрацю із ФБР – Ситник

У справі «ПриватБанку» в Національного антикорупційного бюро та ФБР США існує меморандум, заявив сьогодні під час брифінгу глава Артем Ситник. Про це повідомляє кореспондент видання «ГОРДОН».

«У нас давно підписаний меморандум про співпрацю з ФБР. Окремі люди дуже хотіли його почитати, навіть цілий позов був із цього приводу в Окружному адміністративному суді Києва, де просили нас показати цей меморандум певній громадській організації. Але це рішення не набрало чинності», – підкреслив Ситник. Так він відповів на запитання, чи надходили якісь запити США у справі щодо колишнього власника банку, українського бізнесмена Ігоря Коломойського.

Глава НАБУ сказав, що відомство давно співпрацює щодо цього зі США, проте цю інформацію він не має права розкривати.

За словами Ситника, справу про виведення грошей із «ПриватБанку» і далі розслідують.

6 серпня міністерство юстиції США подало два цивільні позови до українських бізнесменів Коломойського і Геннадія Боголюбова, у яких вимагає конфіскації об’єктів нерухомості, придбаних ними на території Сполучених Штатів. Оцінна вартість нерухомості, яку хочуть конфіскувати, – приблизно $70 млн.

У позовах ідеться про те, що колишні власники «ПриватБанку» в період із 2008-го до 2016 року отримували кредити та кредитні лінії в обманний спосіб і відмили частину доходів за допомогою підставних банківських рахунків компаній, передусім у кіпрському відділенні «ПриватБанку», перш ніж перевести кошти у США.  

Ці гроші витратили на купівлю нерухомості у США, зокрема на ту, яку американський мін’юст хоче конфіскувати. Як указано в заяві відомства, ідеться про офісну вежу в Луїсвіллі (штат Кентуккі), відому як PNC Plaza, і офісний парк у Далласі (Техас), відомий як колишня штаб-квартира компанії CompuCom.

Коломойський заперечує обвинувачення міністерства юстиції США у відмиванні грошей «ПриватБанку».

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *