Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що до кінця року Україна отримає кредитів на суму понад $8 млрд. Про це він розповів в інтерв’ю газеті Kyiv Post.
Міністр сказав, що в України дефіцит бюджету в розмірі 7,5% або $ 1,4 млрд, який вона не в змозі фінансувати самостійно. Тому, за його словами, Україні варто шукати зовнішнє фінансування.
Марченко сказав, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) уже надав Україні $2,1 млрд у межах 18-місячної програми допомоги в розмірі $ 5 млрд.
Загалом, за словами Марченка, до кінця 2020 року Україна отримає кредитів на суму понад $8 млрд. Але, як заявив міністр, він хоче, щоб Україна до 2023 року обійшлася без міжнародних позик.
Відповідно до державного бюджету України, граничний обсяг сукупного держборгу на 31 грудня 2020-го встановлено на рівні 2,36 трлн грн (із яких 2,045 трлн грн – держборг, 318,37 млрд грн – гарантований державою борг).
За даними Міністерства фінансів України, у червні зовнішній державний борг України зріс майже на 60 млрд грн. У Мінфіні говорили, що станом на 30 червня державний борг України становив понад 2 трлн грн або 88,25% від загальної суми державного та гарантованого державою боргу.
Нову програму співпраці з Україною виконавча рада МВФ схвалила 9 червня. Ідеться про виділення $5 млрд. Програма фінансування покликана допомогти економіці України в умовах кризи, спричиненої епідемією коронавірусної інфекції, «завдяки забезпеченню платіжного балансу і бюджетної підтримки, зберігаючи водночас досягнення і просуваючи невеликий набір головних структурних реформ, які гарантують повернення України до зростання після завершення кризи».
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Кабміну зазначав, що деякі українські політики «в найкращих традиціях популізму» поширюють недостовірну інформацію про зміст меморандуму про співпрацю. Зокрема, глава уряду говорив, що Фонд не виставляв вимог про підвищення пенсійного віку і тарифів.