Видання зазначає, що якщо назад під’єднатися до мереж Росії та Білорусі не вийде, Україна має достатній запас міцності для тривалої роботи в автономному режимі.
«Символізм фізичного відділення від російської енергетичної мережі значний», – коментує видання.
Від’єднання заплановано на 24–26 лютого, повідомляє БЕЛТА, посилаючись на пресслужбу міненерго Білорусі.
«Відповідно до двосторонніх угод, які діють між національними операторами, українська сторона в установленому порядку погодила свої дії з білоруською стороною», – зазначено в повідомленні.
Контекст:
У травні 2021 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила рішення закрити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі на чотири місяці – до 1 жовтня. У вересні заборону продовжили на місяць – до 1 листопада.
Агентство «РБК-Україна» писало, що Україна з 1 листопада відновлює імпорт електроенергії з Білорусі через дефіцит вугілля на державних ТЕС. Дефіцит вугілля виник улітку 2021 року через аномально низькі ціни на електроенергію, які не давали змоги ТЕС купувати вугілля, зазначало агентство.
2 листопада в «Укренерго» повідомили, що попросили про аварійну допомогу в Білорусі для балансування енергосистеми.
8 листопада учасникам енергоринку України надійшов лист від держпідприємства «Біленерго», в якому йшлося про зупинення постачання електроенергії.
9 листопада білоруська державна енергетична компанія «Біленерго» уточнила, що електроенергію з Білорусі в Україну постачатимуть у межах контракту, підписаного на листопад 2021 року, а попередній лист про зміну умов співпраці надіслали на адресу конкретних компаній. 22 листопада Білорусь відновила постачання електроенергії в Україну.