21 марта, 2024 16:17
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Україна не отримає чергового траншу МВФ найближчим часом і сподівається на продовження програми

22 січня ввечері або 25 січня місія Міжнародного валютного фонду закінчить технічні переговори щодо перегляду програми кредитування України. Про це повідомляє LB.ua.

Експерти Фонду з 11 січня аналізували виконання урядом узятих на себе зобов’язань за програмою stand-by і готували коригування меморандуму про співпрацю. Це був другий раунд переговорів, перший відбувся у третій декаді грудня минулого року, зазначило видання.

Експерти передадуть результати своєї роботи менеджменту, який після вивчення документів зробить заяву від МВФ. За інформацією LB.ua, в України немає підстав на одержання траншу найближчим часом.

«Заяви і прогнози про те, що гроші можуть бути в першому кварталі, практично безпідставні. В Україні не тільки не розв’язали проблем, які виникли у другій половині 2020 року і загальмували перегляд програми, а й додали нових», – підкреслили в матеріалі.

За даними видання, із програми загальним обсягом $5 млрд не вибрано майже $3 млрд, тому Україна сподівається на продовження строку дії програми на пів року – із 18 до 24 місяців.

Перешкодою для одержання траншу може стати введення регулювання ціни газу. За інформацією LB.ua, додатковим маяком може стати зміна закону «Про Нацбанк», яким передбачено перегляд повноважень Ради НБУ.

«Ще однією умовою може стати заборона регулятору виходити на вторинний ринок ОВДП. Цей механізм використовують для наповнення бюджету під час браку грошей. Тобто Мінфін випускає ОВДП, продає їх, зокрема й банкам, і поповнює бюджет. На первинному ринку, тобто безпосередньо у Мінфіну, Нацбанку ОВДП купувати заборонено, а на вторинному – можна», – зазначає видання.

Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні 18 січня встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за 1 м³. Ціна буде діяти до кінця карантину, введеного у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, або до кінця опалювального сезону. Кабмін очікує, що Нацкомісія з державного регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг вирішить обмежити тарифи на розподіл газу до 1,79 грн.

Міністр фінансів Сергій Марченко розповідав, що питання держрегулювання ціни на газ обговорювали з представниками місії Фонду. У МВФ були занепокоєні намірами України, оскільки Київ у меморандумі з Фондом узяв на себе чіткі зобов’язання, що механізми тарифоутворення мають бути ринковими, підкреслював міністр 14 січня. Того самого дня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про конструктивну зустріч із представниками Фонду щодо питання, яке стосується ціни на газ.

Голова Нацбанку України Кирило Шевченко високо оцінює шанси на перегляд програми співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це він заявив на брифінгу 21 січня.

Україна співпрацює з МВФ за новою програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. За нею передбачають виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Як казав Марченко, Київ очікував на одержання ще двох траншів по $700 млн до кінця року, але цього не сталося.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що в нинішній ситуації економіці України потрібні гроші МВФ. «Вигідно нам, невигідно – зараз це як кров для організму людини», – пояснював він.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив 17 грудня, що Київ розраховує одержати черговий транш МВФ у перших місяцях 2021 року.

21–23 грудня місія Міжнародного валютного фонду розпочала перший перегляд угоди з Україною у форматі stand-by. Вона відновила роботу після зимових канікул 11 січня і, за даними ЗМІ, завершить перегляд програми до кінця цього тижня.

Проверьте

Эпидпорог заболеваемости COVID-19 превышен в семи областях Украины – Минздрав

По состоянию на 28 февраля эпидемический порог заболеваемости коронавирусной инфекцией превышен в семи регионах Украины. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *