17 апреля, 2024 2:33

Україна посідає четверте місце у світі за сукупною вартістю своїх природних ресурсів. Водночас у країни 92-ге місце в рейтингу добробуту

Лише цифри…

Україна посідає:

перше місце у Європі за розвіданими вилученими запасами уранових руд; друге місце у Європі, 10-те місце у світі за запасами титанових руд; друге місце у світі за розвіданими запасами марганцевих руд (2,3 млрд тонн або 12% від світових запасів); друге місце у світі за запасами залізних руд (30 млрд тонн); друге місце у Європі за запасами ртутних руд; третє місце у Європі (13-те у світі) за запасами сланцевого газу (22 трлн м³); четверте місце у світі (!) за сукупною вартістю природних ресурсів; сьоме місце у світі за запасами вугілля (33,9 млрд тонн).

В аграрному секторі України це:

перше місце у Європі за площею орних земель; третє місце у світі за площею чорнозему (25% світового обсягу); перше місце у світі з експорту соняшника і соняшникової олії; друге місце у світі з виробництва і четверте місце за експортом ячменю; третє місце у світі з виробництва і четверте місце з експорту кукурудзи; четверте місце у світі за обсягом вирощуваної картоплі; п’яте місце у світі з виробництва жита; п’яте місце у світі з виробництва бджільництва (75 тис. тонн); восьме місце у світі з експорту пшениці; дев’яте місце у світі з виробництва курячих яєць; 16-те місце у світі з експорту сиру.

Україна може забезпечити потреби у продовольстві для 600 млн осіб.

Україна у світовому промисловому виробництві:

перше місце у Європі з виробництва аміаку; друге місце у Європі і четверте у світі за потужністю газотранспортної системи (вихідна пропускна потужність газотранспортної системи з країнами ЄС – 142,5 млрд м газу); третє місце у Європі і восьме у світі за встановленою потужністю атомних електростанцій; третє місце у Європі та 11-те у світі за довжиною мережі залізниць (21,7 тис. км); третє місце у світі (після США і Франції) за виробництвом локаторів і локаційної техніки; третє місце у світі з експорту чавуну; четверте місце у світі з експорту турбін для атомних електростанцій; четверте місце у світі на ринку будівництва ракет-носіїв і їхнього комерційного використання для виведення на орбіту корисних вантажів; четверте місце у світі з експорту глин; четверте місце у світі з експорту титану; восьме місце у світі з експорту руд і концентратів; дев’яте місце у світі з експорту продукції ВПК; 10-те місце у світі за обсягами виробництва сталі (32,4 млн тонн).

А тепер порівняємо це з місцем України в десятці міжнародних рейтингів:

1) Згідно з індексом процвітання, який щорічно складає британський аналітичний центр The Legatum Institute, у списку зі 149 країн Україна 2020 року посіла 111-ту сходинку.

Цей індекс складають на основі безлічі різних показників, об’єднаних у дев’ять категорій, які відображають різні аспекти життя суспільства і параметри суспільного добробуту: економіка, підприємництво, управління, освіта, охорона здоров’я, безпека, особисті свободи, соціальний капітал, екологія.

2) Україна входить до п’ятірки країн за темпами скорочення населення. Про це свідчать прогнози Організації Об’єднаних Націй, опубліковані виданням Quartz.

3) Україна в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing business, який щорічно публікує Світовий банк, 2020 року посіла 64-й рядок зі 190 країн (тут ми значно піднялися порівняно з попередніми роками).

4) Згідно з даними Transparency International Ukraine, Україна посіла 117 місце серед 180 країн і Індексі сприйняття корупції 2020.

5) Україна 2020 року посіла 92 місце у світовому рейтингу добробуту. Хоча ми і піднялися на чотири позиції порівняно з минулим роком, це найгірший показник серед країн Східної Європи.

6) Україна посіла передостаннє місце у світовому рейтингу «Брендів країн» Future Brand Country Index за 2019 рік. Цей рейтинг раз на кілька років складає однойменна англійська міжнародна компанія, яка займається розвитком брендів компаній у всьому світі.

Експерти Future Brand оцінюють країни за такими параметрами, як якість життя, ставлення жителів країни до питань екології, толерантність, потенціал для розвитку бізнесу і туризму, якість продуктів і послуг, які створюють місцеві компанії.

Як і п’ять років тому, наша країна опинилася в цьому рейтингу на 74 місці. Позаду нас лише Ірак. Випередили Україну – Пакистан, Іран, Бангладеш.

7) Україна посіла 110-те місце в рейтингу найщасливіших країн світу за версією World Happiness Report 2021. У цьому рейтингу 149 країн.

Перше місце рейтингу вже четвертий рік поспіль посідає Фінляндія.

Під час визначення місця в рейтингу члени журі враховують такі показники, як ВВП на душу населення, соціальну підтримку, очікувану тривалість життя, щирість людей, сприйняття корупції тощо.

8) Учені Єнського університету імені Фрідріха Шиллера в Німеччині склали рейтинг країн із найвищим рівнем смертності від серцево-судинних захворювань через неправильне харчування. На першому, найгіршому місці – Україна.

Дослідження провели на замовлення Всесвітньої організації охорони здоров’я, у ньому проаналізували дані 51 країни так званого європейського регіону ВООЗ (тобто разом із Туреччиною, Ізраїлем, а також пострадянськими державами, які географічно розташовані в Азії).

9) За ВВП на душу населення ($3425 2020 року) Україна посіла останнє місце серед країн Європи.

10) Щодо рівня зарплат у світі за 2020 рік, то Міжнародна організація праці (МОП), яка розташована в Женеві, опублікувала рейтинг зі 160 країн, у якому першу позицію за рівнем середньої зарплати посіла Швейцарія. Там заробляють $5425. Україна у світовому топі посіла лише 127 місце…

Джерело: Александр Соколовский / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора

Блог відображає виключно точку зору автора. Редакція не несе жодної відповідальності за зміст та достовірність матеріалів у цьому розділі.

Проверьте

Україна відновила закачування газу в підземні сховища – "Нафтогаз"

«Сезон закачування газу в українські ПСГ розпочато. […] Першим закачування розпочало Більче-Волицько-Угерське ПСГ. За першу …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *