29 марта, 2022 1:36

Україна зобов’язалася "стимулювати більш пізній вихід на пенсію" – меморандум із МВФ

Україна зобов’язалася стимулювати громадян країни до пізнішого виходу на пенсію. Про це йдеться в меморандумі про співпрацю між Україною та Міжнародним валютним фондом, опублікованому 11 червня.

«Ми продовжимо впроваджувати заходи пенсійної реформи, запроваджені у 2017 році, спрямовані на забезпечення кращих пенсій, при цьому забезпечуючи фінансову стабільність пенсійної системи. Ця реформа мала на меті захист людей похилого віку від бідності, уповільнення припливу нових пенсіонерів унаслідок створення стимулів для більш пізнього виходу на пенсію, застосування єдиних підходів щодо пенсійних виплат незалежно від професійної приналежності та забезпечення стимулів для участі в пенсійному страхуванні та сумлінної сплати страхових внесків», – ідеться в документі.

У межах співпраці з МВФ Україна також зобов’язалася утримуватися від введення нових спеціальних пенсій або пільг, від подальшого дискреційного збільшення виплат та ухвалення змін, «які б призвели до зниження ефективного віку виходу на пенсію».

Київ має намір прагнути до того, щоб «у середньостроковій перспективі виплати пенсіонерам наближалися до статистично виміряних прожиткових мінімумів». Також Україна має намір закріпити в законі «Про обов’язкове пенсійне страхування» норму про щорічну індексацію пенсій.

Нову програму співпраці з Україною виконавча рада МВФ схвалила 9 червня, ідеться про виділення $5 млрд. Програма фінансування покликана допомогти економіці України в умовах кризи, спричиненої епідемією коронавірусної інфекції, «завдяки забезпеченню платіжного балансу та бюджетної підтримки, зберігаючи водночас досягнення і просуваючи невеликий набір головних структурних реформ, які гарантують повернення України до зростання після завершення кризи».

Пенсійна реформа набула чинності 11 жовтня 2017 року. За даними Міністерства соціальної політики, пенсії перерахували для 10,2 млн осіб з урахуванням індивідуальних показників їхнього заробітку і страхового стажу. Середній розмір доплат становив 560 грн. Тодішній віцепрем’єр України Павло Розенко в листопаді 2018 року говорив, що із 2019 року в Україні щороку відбуватиметься автоматичне «осучаснення» пенсій.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *