20 мая, 2024 20:05
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Уряд хоче, щоб українці з власного гаманця заплатили за всі його прорахунки – експерт про ідею підвищити ПДВ до 22–24%

«Попри те, що ці наміри лише на рівні ідеї, яку розглядали при підготовці законопроєкту, і це скоріше як «інсайт», а не як офіційна інформація, можна сказати, що це вже стала тенденція: шукати кошти для латання дірок у бюджеті будь-якими засобами. І [нардеп від «Слуги народу»] Данило Гетманцев, і його колеги прекрасно орієнтуються в економіці. І вони прекрасно знають, що при збільшенні ставок ПДВ збільшення надходжень в бюджет буде за рахунок споживача. Тобто всі пересічні громадяни будуть закривати прорахунки уряду в економічній політиці з власного гаманця. Бізнес додаткове податкове навантаження одразу перекладає на собівартість власної продукції. Усе це відобразиться на цінах», – підкреслив експерт.

За його оцінками, імовірне зростання надходжень до бюджету від такого підвищення буде тимчасовим.

«Упродовж кількох місяців надходження, вірогідно, зростуть. Але економіка живе не за «бажанням законотворців», а за своїми власними законами. В умовах обмеження ресурсу в населення скорочується попит, відповідно, скорочується виробництво, відповідно, зменшуються відрахування від реального сектору в економіку. І тоді плюси від начебто такого позитивного рішення значною мірою перекриваються мінусами. Економіка в умовах кризи потребує значного послаблення фіскального тиску. Особливо це стосується малого та середнього бізнесу. Тут разовими подачками «ковідних» виплат економічні механізми не запустиш», – пояснив Сіволап.

Експерт додав, що в Україні фіксують негативні економічні тенденції.

«І вони не зникають, тобто все, що до цього часу робив уряд, депутати, результату поки що не принесло. А тим більше нові ініціативи і по ПДВ, і по намірах змусити людей покласти всі свої кошти в банк й обкласти це податком. Феєричних ідей – безліч, але мета одна – зробити так, щоб громадяни збільшили своїми коштами надходження до бюджету», – підсумував він.

Контекст:Світовий банк очікує, що відновлення економіки України 2021 року буде помірним, враховуючи невизначеність, пов’язану з темпами вакцинації населення проти COVID-19 й економічною політикою. У зв’язку з карантином, введеним через епідемію, у багатьох країнах закрили підприємства, що спричинило масштабну економічну кризу. За оцінками МВФ, це найсерйозніша криза із часів Великої депресії.

Проверьте

Кабмін має найближчим часом створити умови для своєчасного формування тарифів на тепло – експерт

Про це заявив колишній член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *