31 грудня уряд підписав угоди про розподіл продукції на семи нафтогазових ділянках. Про це повідомила пресслужба Кабінету Міністрів України.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що угоди дають можливість залучити не менше ніж 12 млрд грн у видобування газу і допоможуть істотно збільшити обсяги видобутку.
«Підписання угод про розподіл продукції на нафтогазових ділянках продемонструє міжнародним інвесторам, що Україна є привабливою для інвестицій, а уряд виконує взяті на себе зобов’язання», – заявив прем’єр-міністр.
За інформацією «ЛІГАБізнес.Інформ», договори про право розроблення родовищ протягом 50 років уклали з такими компаніями на семи ділянках:
«Укргазвидобування» (в управлінні «Нафтогазу») – на розроблення Бузівської, Балаклійської, Берестянської та Іванівської площ); «ДТЕК Нафтогаз» (належить Рінату Ахметову) – на розроблення Зіньківської ділянки; Geo Alliance Group (пов’язана з Віктором Пінчуком) – на Софіївську площу; «Західнадрасервіс» (кінцевим бенефіціарним власником у держреєстрі юросіб указано Зіновія Козицького) – на Угнівську ділянку.
У Держслужбі геології і надр України розповіли, що укладення угод про розподіл продукції на дев’яти ділянках Кабмін оголосив 2019 року. У липні 2019 року міжвідомча комісія при Міненерговугілля визначила переможців. Уряд підтримав пропозиції укласти договори з переможцями конкурсів. 28 грудня ухвалили рішення про схвалення семи договорів.
«Угода про розподіл продукції передбачає, що Україна передає право інвестору на зазначений строк проводити пошук, розвідку та видобування вуглеводнів на ділянці надр, а інвестор зобов’язується виконати доручені роботи за свій рахунок і отримувати плату у вигляді частини видобутої продукції», – заявив голова Держслужби геології і надр України.
Залишилися не укладеними договори щодо трьох ділянок. Доопрацювання тексту угоди щодо Варвинської ділянки з Ukrainian Energy LLC тривають. Vermilion Energy вийшов із переговорів на укладення угод щодо Балаклійської та Іванівської площ, на які подавався спільно з «Укргазвидобуванням». ЗАТ «Видобувна компанія «Укрнафтобуріння» оголошували переможцем конкурсу щодо Русанівської ділянки, однак вони відмовилися від укладення угоди.