Виробництво електроенергії на «зелених» електростанціях і гідроелектростанціях протягом перших двох місяців 2021 року становить сумарно 10,4% від усього виробництва електроенергії. Минулого року за той самий період частка поновної енергетики у виробництві була 8,7%. Про це йдеться в даних, опублікованих на сайті Міністерства енергетики України.
З альтернативних джерел – вітряних, сонячних електростанцій і з біомас – упродовж двох місяців виробили 1332,3 млн кВт-год електроенергії, це на 10,4% більше, ніж за такий самий період минулого року. Частка «зеленої» електроенергії в загальному виробництві становить 4,8%.
Гідроелектростанції цьогоріч виробили на 28,2% менше електроенергії, ніж протягом двох місяців минулого року, частка ГЕС становить 5,5%. Виробництво електроенергії на атомних станціях становить 50,5%, на ТЕС – 38,2%.
Затримання з виплатами виробникам електроенергії з поновних джерел енергії загрожує подальшому розвитку цієї галузі в Україні, зазначають в ухваленій у середині лютого резолюції Європейського парламенту.
«Гарантований покупець» 12 лютого виплатив 2,23 млрд грн виробникам електроенергії за «зеленим» тарифом. Так удалося розрахуватися за електроенергію, вироблену в березні, і погасити 21% боргу за квітень 2020 року.
За інформацією «Обозревателя», станом на 1 березня виплачено тільки 3 млрд грн «старого» боргу і немає жодних рішень Кабінету Міністрів про розрахунки протягом цього року за іншими боргами обсягом 13,4 млрд грн.
«Укррудпром» проаналізував судовий реєстр і з’ясував, що станом на 7 жовтня минулого року компаній, які подали позови до ДП «Гарантований покупець», було вже більше ніж 50, загальна сума збитків за позовними заявами на той момент перевищила 630 млн грн.