16 апреля, 2024 18:11
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Віцепрем’єр-міністр Федоров: У "Дії" найшвидша реєстрація бізнесу у світі – дані потраплять до реєстру протягом кількох секунд

«Ми запускаємо автоматичну реєстрацію бізнесу. 20 квітня протестували першу реєстрацію ФОП – занесення даних до реєстру тривало кілька секунд. У такий спосіб ми запустимо найшвидшу реєстрацію бізнесу у світі. До того ж ми прибираємо реєстратора із цього процесу. Людина самостійно заповнює форму заяви, тому реєстрація в реєстрі відбувається миттєво. Ми вивчили системи реєстрації в різних країнах і в Україні, придумали, як зробити так, щоб було потрібно лише кілька кліків, і реалізували свою ідею. Усе просто. Не знаєш, який обрати КВЕД, – заповни тест, він допоможе. Можна просто змінити КВЕД або закрити ФОП«, – повідомив Федоров.

Міністр додав, що ще однією проривною технологією, яка спростить діяльність бізнесу, стане впровадження цифрового підпису.

«Цифровий підпис у смартфоні – проривна технологія! Підпис генерується дистанційно, через ідентифікацію обличчя (треба порухати головою перед камерою смартфона) звіряють біометрію з реєстром і генерують підпис. Частина його зберігається у хмарі, частина – на захищеному контейнері у смартфоні. Підпис – один з інфраструктурних елементів, тому що для одержання послуги людина має підтвердити, що це вона«, – зазначив Федоров.

Віцепрем’єр-міністр Федоров: За зручністю і швидкістю сплати податків Україна увійде у світові топи. Повний текст інтерв’ю

Контекст:«Дія» – електронний сервіс державних послуг, створений Міністерством цифрової трансформації, його запустили 6 лютого 2020 року. Він включає однойменний мобільний застосунок і портал із публічними послугами. На початок 2021 року додаток встановило 2,6 млн українців, на порталі було доступно 50 електронних послуг. 10 лютого на форумі «Україна 30. Коронавірус: виклики й відповіді» Федоров повідомив, що протягом року роботи програми та порталу держпослуг «Дія» кількість користувачів сягнула 10 млн. У квітні в застосунку «Дія» з’явилися цифрові паспорти (закордонний біометричний і внутрішній паспорти у вигляді ID-картки). У жовтні затосунок оновили – окрім іншого, у ньому тепер є свідоцтво про народження дитини і можливість сплатити штраф за порушення правил дорожнього руху. Планують, що 2021 року в застосунку з’явиться можливість надання цифрового підпису, зміни місця реєстрації онлайн, автоматичної реєстрації бізнесу й оформлення електронного лікарняного.

Проверьте

В "красной" зоне эпидопасности находятся семь регионов Украины. Киев уже в "желтой"

«Красными» являются Житомирская, Запорожская, Полтавская, Сумская, Харьковская, Хмельницкая и Черниговская области. При этом в Полтавской …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *