Вільногірський гірничо-металургійний комбінат, який входить до складу Об’єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГХК), зупинив виробництво на невизначений час, про це 3 червня з посиланням на повідомлення підприємства пише «РБК-Україна».
За даними агентства, ситуація спричинена наказом керівництва ОГХК №65 від 16 травня 2020 про зупинення відвантаження готової продукції кінцевим споживачам.
«У підсумку це призвело до критичного нагромадження готової продукції та затовареності складів рутиловим, цирконовим і дистен-силіманітовим концентратами. Через критичну ситуацію керівництво ВГМК змушене було повністю зупинити виробництво всіх видів продукції та видобування вихідної сировини. Станом на 3 червня ВГМК виконував тільки розкривні роботи, але вони теж на межі повного зупинення», – указано в повідомленні.
Фахівці ВГМК заявили агентству, що через припинення відвантажень у червні дефіцит обігових коштів на підприємстві може становити 450 млн грн, а збитки за невиконаними контрактами – $6 млн.
«Загальні збитки ВГМК та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату, який зараз працює «на склад», прогнозують на рівні 36 млн грн у червні. ВГМК акцентує, що за ситуації, яка склалася, місцеві та держбюджет недоотримають від комбінатів податки. Крім цього, через зупинку відвантаження, склалася незрозуміла ситуація з перспективою виплати зарплат співробітникам. Їх потрібно відправляти у простоювання, рішення центральної компанії щодо цього немає. Нових контрактів на продаж концентратів чинне керівництво ОГХК не укладало й центральний офіс не дає роз’яснень про подальші дії комбінатів», – пише агентство.
Глава Фонду держмайна Дмитро Сенніченко пообіцяв профспілкам, що заробітну плату виплатять працівникам комбінатів у повному обсязі, але не відповів чиїм коштом, підкреслює «РБК-Україна».
Державне підприємство «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» розпочало свою діяльність у серпні 2014 року, коли уряд України вирішив передати йому в управління майнові комплекси Вільногірського гірничо-металургійного комбінату та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату.
17 квітня заступник директора департаменту комунікацій Фонду держмайна Микола Ганич розповів «Бабелю», що головний офіс компанії захопили колишні менеджери, яких раніше фонд звільнив. Представники ж Нацполіції повідомили агентству «РБК-Україна», що жодного рейдерського захоплення немає.
«Ніякого рейдерського захоплення немає. Там просто виник конфлікт між колишнім керівником компанії та теперішніми. На місце виїхала слідчо-оперативна група Нацполіції Солом’янського району. Вони розбираються в ситуації», – заявили в поліції.
В Об’єднаній гірничо-хімічної компанії звинуватили Фонд держмайна у блокуванні роботи підприємства і недопущенні працівників на роботу.
За даними «РБК-Україна», з 8 квітня ОГХК керує у статусі в.о. голови правління Пітер Девіс, з 16 травня підприємство повністю припинило відправлення продукції на експорт та на внутрішній ринок, повідомляли ЗМІ з посиланням на наказ керівника.
У профспілці заявляли, що підприємство можуть оштрафувати за невиконання контрактів, збитки й виведення працівників у простоювання.