21 апреля, 2024 18:41
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

З фонду з боротьби з коронавірусом в Україні не закуплено жодного апарата ШВЛ – Пацкан

Із загальної суми коштів фонду з боротьби з коронавірусом в Україні, яка становить 66 млрд грн, витрачено 25 млрд, однак апаратів для штучної вентиляції легенів (ШВЛ) на них не закуповували. Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан в ефірі «Українського радіо».

За його інформацією, 12,6 млрд грн із фонду було виділено на будівництво доріг і амбулаторій, 9,2 млрд – на виплати з безробіття і часткового безробіття, на дітей фізосіб-підприємців, страхові виплати й матеріальну допомогу медикам, 2,8 млрд грн – на доплати до зарплати співробітникам МВС, Міністерства охорони здоров’я та виконавчої служби, 289 млн – на закупівлю обладнання та засобів індивідуального захисту.

Апарати ШВЛ закуповували меценати власним коштом, їх також купували для себе державні органи, зокрема МВС, уточнив Пацкан.

Наразі існує проблема із закупівлею апаратів ШВЛ, сказав він.

За даними Пацкана, зараз проводять тендери на загальну суму 1,5 млрд грн: два на 630 млн грн на закупівлю 20 стаціонарних агіографічних рентгенівських цифрових систем і шість – на закупівлю 60 комп’ютерних томографів для опорних лікарень на суму 913 млн грн.

«Самі апарати ШВЛ ми мали закупити, було оголошено тендер на закупівлю 100 апаратів, термін поставки був до 30 жовтня. Перший тендер оголошено 16 липня, провели аукціон – мали до 15 вересня закупити 50 апаратів. На нього вийшло шестеро учасників», – розповів Пацкан.

Двоє з учасників аукціону запропонували товари, які відповідають вимогам, проте з’ясували, що перший постачальник не мав досвіду постачання таких товарів, а за другим були факти невиконання попередніх договорів. Зараз триває новий тендер.

У квітні Верховна Рада внесла зміни до держбюджету, якими схвалила створення фонду боротьби з коронавірусною інфекцією. Спочатку уряд пропонував закласти у фонд 97,1 млрд грн, але народні депутати не підтримали цієї ідеї, у підсумку було ухвалено рішення зменшити розмір фонду до 64,7 млрд грн. Пізніше розмір фонду зріс до 66 млрд грн.

Згідно з рішенням уряду, гроші з фонду спрямовували на допомогу громадянам, зокрема літнього віку, у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України коронавірусу; на одноразову допомогу членам сімей працівників закладів охорони здоров’я, які загинули від COVID-19; інші заходи, спрямовані, на боротьбу зі спалахом інфекції.

У червні Рада дозволила виділити частину коштів фонду на будівництво доріг.

Наприкінці липня Мінфін повідомив, що всі кошти фонду розподілено. У міністерстві розповіли, що загалом із фонду на сферу охорони здоров’я виділили 16,3 млрд грн, на соціальну сферу – 10,6 млрд грн, на сферу забезпечення правопорядку – 2,5 млрд грн, на стимулювання економіки – 36 млрд грн, часткове відновлення витрат держбюджету – 500 млн грн, на сферу освіти – 52,5 млн грн.

Проверьте

Економіст Кухта: Для НАК "Нафтогаз України" не було затверджено ніяких показників, і це питання до Кабміну – чому

«З іншого боку, це державні компанії і керує ними держава. Якщо державу відірвати від управління …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *