15 мая, 2024 8:22
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

За ексзаступницю Дубілета в "ПриватБанку" внесли 50 млн грн застави

За колишню заступницю голови «ПриватБанку» Людмилу Шмальченко, підозрювану у справі про розтрату, внесли заставу. Про це повідомила «Економічній правді» прессекретарка Вищого антикорупційного суду Олеся Чемерис.

За Шмальченко внесли заставу в розмірі, визначеному постановою суду, – понад 50 млн грн. Цю суму внесла фізична особа – підприємець, але хто конкретно – у суді не розголошують.

ВАКС 26 березня призначив Шмальченко запобіжний захід у вигляді 50 млн грн застави. Також їй заборонили спілкуватися з іншими підозрюваними та свідками у справі. Колишніх топменеджерів фінустанови підозрюють у розтраті загалом $314,9 млн, або 8,2 млрд грн (за тодішнім курсом Національного банку України).

За даними слідства, у грудні 2016 року, напередодні націоналізації, колишні керівники «ПриватБанку» підробили документи, внісши зміни в електронну систему банку за попередні дати, і провели фіктивне кредитування пов’язаної з банком юридичної особи.

23 лютого детективи НАБУ повідомили трьох колишніх топменеджерів «ПриватБанку» про підозру в розтраті понад 136,9 млн грн. За даними ЗМІ, йдеться про Дубілета, колишнього заступника голови правління «ПриватБанку» Володимира Яценка і колишню керівницю департаменту фінансового менеджменту банку Олену Бичихіну.

ВАКС у ніч на 25 лютого заарештував Яценка до 22 квітня включно. Того самого дня він вийшов під заставу в розмірі 52,2 млн грн, на нього покладено низку зобов’язань.

15 березня глава Офісу генерального прокурора України (ОГП) Ірина Венедіктова підписала три повідомлення про підозру колишнім топменеджерам «ПриватБанку» – Дубілету, Шмальченко, а також начальниці департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства «ПриватБанку» Надії Конопкіній (вона теж уже вийшла під заставу).

«ПриватБанк» – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року. Україна докапіталізувала його на 155 млрд грн. Раніше банк належав бізнесменам Ігореві Коломойському і Геннадієві Боголюбову.

У грудні 2017 року «ПриватБанк» подав до суду на своїх колишніх власників. Позивачі стверджують, що бізнесмени вивели з банку приблизно $2 млрд, провівши низку незаконних операцій. Колишні власники, зі свого боку, заперечують його націоналізацію. 2019 року суд визнав її незаконною. Національний банк України це рішення оскаржив. Судові розгляди тривають.

Проверьте

"Укрцемент": Очікуваних від підвищення тарифів коштів "Укрзалізниця" може і не отримати

«Очікуваного надходження коштів «Укрзалізниця» може і не отримати. Тому що підприємства, зокрема цементної галузі, просто …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *