«Модернізація промисловості, що не відбувалася в Україні до цих пір, цього разу відбудеться. Ми говоримо про модернізацію великої промисловості, будь-якої, а не тільки ТЕС. Але не вірте тому, хто каже, що це можливо реформувати згідно з нашими домовленостями і європейським досвідом усього за рік. Ні. Перехід на модернізовану промисловість буде впродовж 10–12 років», – підкреслив Зеленський.
Контекст:
Верховна Рада вже двічі провалила ухвалення законопроєкту 4167 «Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності».
У Європейській бізнес-асоціації зазначили, що в основі нового варіанта законопроєкту про державний екологічний контроль враховано низку критичних зауважень бізнесу, але він також містить неоднозначні положення, які ще більше зарегульовують природоохоронну галузь.
Введення національного плану, затвердженого 2017 році, передбачає внесення змін до нормативів допустимих викидів забруднювальних речовин із теплосилових установок, номінальна потужність яких перевищує 50 МВт. Усього в Україні налічують понад 220 великих спалювальних установок.
Водночас в Україні поки що немає шляхів для реалізації Національного плану зі скорочення викидів, тому Кабмін ухвалив рішення скорегувати зобов’язання, щоб формально не порушувати їх, зазначав голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї, колишній міністр палива та енергетики України Іван Плачков.