17 марта, 2022 9:16

Зеленський підписав закон про виділення 2 млрд грн на подолання наслідків повені на заході України

21 липня президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до державного бюджету, що передбачає виділення 2 млрд грн на подолання наслідків повені в західних регіонах країни. Про це поінформував сайт глави держави.

«Документ урегульовує питання фінансового забезпечення заходів із подолання наслідків повені в західних областях України, а також заходів, пов’язаних із запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій», – зазначили в Офісі президента України.

Закон 746-ІХ Верховна Рада ухвалила 3 липня на позачерговому засіданні.

Заступник міністра фінансів Денис Улютін повідомляв, що законопроєкт передбачає збільшення розміру резервного фонду на 2 млрд грн. Гроші планують отримати від податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів.

Через інтенсивні опади на заході України наприкінці червня сталося підтоплення автодоріг та домогосподарств у п’яти областях: Івано-Франківській, Закарпатській, Чернівецькій, Львівській та Тернопільській. Найскладніша ситуація була в Івано-Франківській області, де загинуло троє людей.

За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, в Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській і Тернопільській областях було підтоплено 14 471 будинок. Даних Закарпатської області, де вирувала негода, але ситуація стабілізувалася, ДСНС у щоденних зведеннях не враховувала.

Зеленський обіцяв, що держава допоможе постраждалим – відновить зруйноване або знайде нове житло, а також виплатить фінансову допомогу.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що нинішня повінь у західних областях перевершує за масштабами повінь 2008 року. Він повідомив, що уряд уже виділив більше ніж 754 млн грн на відновлення інфраструктури, на компенсацію постраждалим і «проведення комплексу превентивних заходів», але для подолання наслідків стихії потрібно ще приблизно 2 млрд грн.

У зв’язку зі стихійним лихом МЗС України звернулося по допомогу до держав-партнерів і міжнародних організацій.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *